Szkoła Podstawowa nr 2 im. Juliusza Słowackiego w Starym Sączu
(Gimnazjum do 2017r.)

  • Warsztaty piernikowe
  • Wolontariat
  • Jasełka 2019
  • Erasmus+ Against Bullying for a Better Inclusion in Schools
  • Jasełka 2019
  • Erasmus+ Drzewo Dobroci
  • css slideshow
  • Mikołajki
Warsztaty piernikowe 1 Wolontariat2 Jasełka 20193 Erasmus+ Against Bullying for a Better Inclusion in Schools4 Jasełka 20195
Erasmus+ Drzewo Dobroci6 Słowacki dla najmłodszych - URS7 Mikołajki
 
 
slider jquery by WOWSlider.com v9.0
 

 

 

Wybieramy Mistrza Głośnego Czytania


Książka w dobie najrozmaitszych gier komputerowych, telefonów komórkowych i telewizji z szerokim wyborem kanałów schodzi często, niestety, na drugi plan albo, co gorsza, w ogóle jej czytanie nie jest brane pod uwagę jako sposób na spędzenie wolnego czasu. Wisława Szymborska uznała, że „czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”. Czytanie bowiem rozwija wyobraźnię, pobudza ją. Książka otwiera magiczne drzwi do innego świata, dzięki niej przenosimy się w inną rzeczywistość, przez chwilę żyjemy innym życiem – życiem postaci z książki. Czytanie poszerza zasób słów, jakimi się posługujemy, naprawdę wzbogaca nasz język. Nikogo nie trzeba przekonywać, jak ważne jest czytanie książek przez dzieci już od najmłodszych lat, jak ważną rolę w procesie czytania najmłodszym mają do odegrania rodzice, przedszkole czy później szkoła.                                                 

W związku z tym biblioteka szkolna Szkoły Podstawowej nr 2 wzięła udział w Ogólnopolskim Dniu Głośnego Czytania. 28 września do biblioteki zapraszani byli uczniowie klas pierwszych i drugich. Tutaj czekały na nich starsze koleżanki – uczennice klasy 7B: Monika Witowska, Patrycja Marczyk, Agnieszka Koszyk, Karolina Drożdż i Aleksandra Chochorowska, które zaprezentowały  wybrane fragmenty z książki „Gang Słodziaków”. Wzorowo odczytane teksty wprowadziły słuchaczy w fabułę utworu, pokazały, jak pięknym, głośnym czytaniem można zachęcić do przeczytania wybranej książki. Ale najważniejszym punktem spotkania był konkurs – wybór Mistrza Głośnego Czytania w każdej z zaproszonych klas. Były nerwy, były emocje, ale ...wybór został dokonany.

Mistrzowie Głośnego Czytania to:

Klasa 1A - Mateusz Tokarz

Klasa 1B - Jan Karlak

Klasa 2A - Martyna Pituch, Bartosz Sołtys

Klasa 2B - Kacper Wajnert

Uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki. Zwycięzcom gratulujemy i zachęcamy wszystkich uczniów do systematycznego czytania, rodziców zaś prosimy o wspieranie swoich pociech podczas początkowych spotkań czytelniczych z książką.

Zapraszamy do galerii zdjęć

 

Autor: Halina Madziar
Odwiedzin :
 K O N T A K T     Admin. - Agnieszka Obrzud gimn@o2.pl                     ARCHIWUM WIADOMOŚCI 
Prawa autorskie do materiałów, zdjęć zamieszczonych na stronie zastrzeżone.