Europejski Dzień Języków 2018 w Szkole Podstawowej nr 2 w Starym Sączu - Jesienne drzewa, które ‘mówią’ w języku angielskim ozdobiły korytarz szkolny

W związku z obchodami Europejskiego Dnia Języków 2018 w naszej szkole wszyscy uczniowie zostali zaproszeni do udziału w projektach dotyczących nauki języków obcych oraz różnorodności językowej w Europie. Teraz nadeszła pora na podsumowanie i prezentację pomysłowości, kreatywności oraz świadomości językowej naszych uczniów.

Na korytarzu szkolnym w tym tygodniu można więc oglądać wystawę jesiennych drzew ‘Autumn Trees’ wykonanych przez czwartoklasistów. Na pniach widnieje napis – Learning English (Nauka języka angielskiego), bo to właśnie o tym przypominają jesienne drzewa czwartoklasistów. Każde jesienne drzewo jest wyjątkowe i piękne. Każde niesie ze sobą ważne przesłania językowe. Każde podpowiada jak uczyć się języka angielskiego. Każde zachęca do podjęcia konkretnych kroków, by skutecznie uczyć się języka angielskiego. Czwartoklasiści wiedzą, co robić od poniedziałku do niedzieli, aby poszerzać swoje umiejętności językowe, więc mówią o tym swoim młodszym i starszym koleżankom i kolegom, oczywiście po angielsku. Swoje propozycje zamieszczają na kolorowych jesiennych liściach, dzięki którym projekty wyglądają szczególnie wyjątkowo.

Kolejny tydzień będzie okazją do obejrzenia następnej wystawy związanej z Europejskim Dniem Języków. Tym razem uczniowie klas piątych zabiorą nas w niezwykłą podróż po europejskich krajach, przypominając tym samym o różnorodności językowej w Europie.

Autor: Beata Damasiewicz, Agnieszka Obrzud, Dariusz Furtak