Pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 2 są już pełnoprawnymi uczniami…

15 października odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia. Zanim pierwszoklasiści zostali przyjęci do społeczności szkolnej z pomocą kapitana statku wzorowo zdali „egzamin dojrzałości”, który składał się z czterech sprawdzianów z zakresu różnych umiejętności. Nasi uczniowie zdali egzamin śpiewająco, pomimo przeszkód, które napotykali ze strony złośliwego pirata. Wiele emocji wzbudził moment pasowania, którego czarodziejskim ołówkiem dokonała pani dyrektor szkoły – Wioletta Nowak. Na zakończenie uroczystości dzieci otrzymały legitymacje szkolne oraz upominki w postaci „matematycznych kuferków edukacyjnych”. Przez cały czas trwania uroczystości dzieci były wspierane gromkimi brawami przez zaproszonych gości, nauczycieli, rodziców oraz krewnych.

Wszystkim Drogim Pierwszakom

życzymy sukcesów w nauce, dobrych stopni

oraz wielu przyjaciół!

Autor: wychowawczynie klas pierwszych - Anna Kozik, Iwona Stojek