Wycieczka „Niespodzianka” dla klas 1 i 2 SP 2

Dzięki uprzejmości pani Anny Majdy - prezes Fundacji Rozwoju Sądecczyzny ze Starego Sącza dnia 16 października 2018r. w piękny jesienny dzień klasy 1 i 2 wraz ze swoimi wychowawcami, panią wicedyrektor i panią pedagog wybrały się na wycieczkę do Królowej Górnej. Wycieczka dla klas była bezpłatna. Po przyjeździe na miejsce docelowe czekał na dzieciaków rozległy plac do zabawy z oczkiem wodnym, czekała jesienna aura z przepięknym jesiennym laskiem pełnym kolorowych liści, a na skraju placu, grill z kiełbasami. Gdy kiełbasy smażyły się, dzieci doskonale bawiły się, zbierały jesienne liście, prezentowały jesienny taniec liści na wietrze. Był to również czas doskonałej integracji najmłodszej grupy wiekowej naszej szkoły.

W scenerii jesiennego krajobrazu przyszedł czas na wspólny posiłek - pyszne kiełbasy z grilla, ciepłą herbatę lub sok owocowy. Następnie udaliśmy się do cerkwi znajdującej się niedaleko miejsca naszych zabaw. Cerkiew Narodzenia Bogurodzicy w Królowej Górnej – dawna cerkiew greckokatolicka została wzniesiona w 1815 roku. Mogliśmy zobaczyć jej wystrój liczący ponad 200 lat i posłuchać różnych ciekawostek. Obok cerkwi znajduje się cmentarz przycerkiewny.

Wszyscy, trochę zmęczeni, ale bardzo zadowoleni, pełni wrażeń udaliśmy się w drogę powrotną do Starego Sącza.

Dziękujemy za zorganizowanie dla naszych najmłodszych uczniów SP 2 takiego wyjazdu - wychowawcy klas pierwszych i drugich wraz z opiekunami.

Autor: Stanisława Bielak