Wycieczka do Oświęcimia – „Ludzie ludziom zgotowali ten los”

W dniu 12 października 2018 miała miejsce wycieczka klas ósmych SP nr 2 im. Juliusza Słowackiego w Starym Sączu do Kalwarii Zebrzydowskiej, Wadowic i Oświęcimia. Czyniąc zadość corocznej tradycji uczniowie najstarszych klas naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce edukacyjnej. Opiekę nad klasami sprawowali: 8a – p. E. Sojka i p. J. Pasiut, 8b – p. A. Kurowska i p. D. Furtak, 8c – p. M Wąchała i p. T. Tokarczyk.

Pierwszym punktem wyjazdu był Klasztor w Kalwarii Zebrzydowskiej, gdzie po zwiedzaniu młodzież mogła w chwili cichej modlitwy powierzyć swoje troski Matce Boskiej Kalwaryjskiej. Następnie udaliśmy się do Wadowic, gdzie mogliśmy zobaczyć przygotowania do uroczystych obchodów 40 – tej rocznicy wyboru na papieża Świętego Jana Pawła II. Zwiedziliśmy Bazylikę i dom rodzinny Świętego Polaka. Ostatnim miejscem wycieczki był niemiecki obóz zagłady Auschwitz – Birkenau. Teren obozu wywołał niezwykły nastrój i zmusił zwiedzających do refleksji nad losem więźniów i ofiar hitlerowskiej zagłady.

Autor: Ewa Sojka