Bezpieczeństwo przede wszystkim - to wiedzą nasi uczniowie

Jak ważne jest zakładanie elementów odblaskowych wie na pewno każdy uczeń naszej szkoły. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta. Uczniowie zaangażowali się w akcję „Odblaskowa Szkoła”, której ideą jest propagowanie noszenia odblasków. Wieczorem, idąc w ciemnym ubraniu jesteśmy widoczni dla kierowców z około 20-30 metrów. W momencie założenia elementu odblaskowego widoczność ta wzrasta nawet do 200m.

Młodzi mieszkańcy Starego Sącza nie zostawili tych informacji tylko dla siebie. Klasa 5b zorganizowała happening na starosądeckim rynku, podczas którego wręczane były ulotki zachęcające do zwrócenia większej uwagi na poruszanie się po zmroku. Dla pieszych pojawiła się informacja:

„Drogi PIESZY!

Jesteś uczestnikiem ruchu drogowego. W ciemności, z dużej odległości kierowcy Cię nie dostrzegają. Dlatego prosimy, zadbaj o swoje bezpieczeństwo.

Bądź widoczny - ZAKŁADAJ ODBLASKI, ponieważ od tego zależy Twoje zdrowie i życie.”

Akcja spotkała się z bardzo pozytywnym odzewem ze strony napotkanych osób. Uczniowie klasy 5b mając nadzieję, że nastanie moda na zakładanie gadżetów odblaskowych, sami rozdawali takie napotkanym przechodniom.