Szkoleniowo – integracyjny wyjazd Młodzieżowych Liderów Promocji Zdrowia

Grupy Liderów Promocji Zdrowia, działające od wielu lat w szkołach naszej gminy, skupiają młodych ludzi, chcących świadomie, aktywnie i odpowiedzialnie kształtować własne życie, a także własnym, dobrym przykładem oddziaływać na środowisko rówieśnicze.

To właśnie młodzi ludzie są najskuteczniejszym i najlepszym sposobem dotarcia do swoich rówieśników i dzieci trochę od nich młodszych. W celu dobrego przygotowania się do tak odpowiedzialnego zadania, Liderzy Promocji Zdrowia z: Szkoły Podstawowej nr 2 w Starym Sączu, Szkoły Podstawowej w Barcicach oraz Szkoły Podstawowej w Gołkowicach, uczestniczyli w dniach 19 – 20 październik 2018 r. w obozie szkoleniowo – integracyjnym.

W Piwnicznej Zdroju w Domu Wczasów Dziecięcych młodzi ludzie wymieniali się swoimi doświadczeniami w zakresie prowadzenia zajęć promujących zdrowy styl życia.

Na zajęciach warsztatowych oraz późniejszych zajęciach integracyjno – prozdrowotnych zwracano uwagę na różne aspekty zdrowia, między innymi: życie bez nałogów, zdrowe odżywianie, aktywność fizyczna, a także umiejętność budowania pozytywnych relacji społecznych.

Po zajęciach warsztatowych młodzież miała możliwość uczestniczenia w innych, ale także pro- zdrowotnych formach zajęć, takich jak: „Sport na wesoło”, integracyjny śpiew przy ognisku, a potem karaoke i dyskoteka.

Nasi przeszkoleni Liderzy Promocji Zdrowia będą teraz działać w swoich szkołach, przeprowadzając zajęcia profilaktyczno – prozdrowotne dla młodszych kolegów i koleżanek.

Wydaje się, że dobrze zaplanowane i przeprowadzone działania będą w istotny sposób oddziaływać na dzieci i młodzież, zachęcać ich do naśladowania i dbania o własne zdrowie.

Opiekunowie oraz uczestnicy wyjazdu składają serdeczne podziękowania  Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, działającej  przy Urzędzie Miejskim w Starym Sączu. Dzięki Państwa zrozumieniu i wsparciu, również finansowym, młodzi ludzie mogą kolejny już raz spotkać się i wspólnie poszukiwać najlepszych sposobów dbania o zdrowie i dokonywania dobrych, życiowych wyborów.

Opiekunowie grup: Katarzyna Dubiel, Małgorzata Koszyk, Anna Matras, Ewa Załubska, Bożenia Kozieńska.

Autor: Małgorzata Koszyk