Czwartkowe Spotkania wracają…

Czwartkowe Spotkania z Wiedzą to inicjatywa Uczniowskiej Rady Szkolnej, która w ubiegłym roku cieszyła się dużym zainteresowaniem uczniów. Działania oparte na zasadzie, że uczymy się przez aktywność, uczymy się przez zabawę i uczymy się od siebie zaowocowały wieloma ciekawymi i oryginalnymi rozwiązaniami, jak chociażby wycieczka do Wodociągów, karaoke pieśni patriotycznych, starosądeckie kremówki, czy znani „nieznani” uczniowie.

Bazując na ubiegłorocznym doświadczeniu, wróciliśmy do „czwartku”, a zaczęliśmy od rozważań na temat patriotyzmu.

Angażując społeczność całej szkoły opracowaliśmy wizerunek Ucznia Słowackiego – Młodego Patrioty, który według was jest odważny, uczciwy, zna historię naszego kraju, kultywuje tradycje, zachowuje dogną postawę, szanuje symbole narodowe.

Kolejny element naszego spotkania to konkurs literacki, którego motywem przewodnim był – Patriotyzm. Uczniowie, którzy wzięli w nim udział mieli okazję do zaprezentowania swojej twórczości na forum szkoły, a  my mogliśmy wysłuchać pięknych wierszy oraz oryginalnych wręcz osobistych opowiadań, które udowodniły, że Uczeń Słowackiego to Patriota.

Na koniec spotkania odbył się krótki, „słodki” quiz, sprawdzający znajomość historii naszego kraju.

Biorący w nim udział uczniowie, posiadają szeroką wiedzę na temat drogi Polski do Niepodległości i potrafią z niej korzystać.

Dziękujemy wszystkim za współpracę, przed nami kolejne Czwartkowe…, tym razem czeka na was utalentowany Mikołaj, zapraszamy.

W konkursie literackim udział wzięli:

Szymon Kostrzeba kl. Va

Piotr Damasiewicz kl. Va

Wiktoria Damasiewicz kl. IVa

Anna Słaboń kl. VIIa

Alicja Pierzga kl. Va

Sebastian Tomecki kl. Vb

Gabriela Mordarska kl. Va

Prace naszych uczniów będzie można przeczytać na stronie internetowej szkoły w Galerii Talentów.

Autor: Opiekunowie URS

Telefony komórkowe - porównaj na Ceneo.pl