Szkoła Podstawowa nr 2 im. Juliusza Słowackiego w Starym Sączu
(Gimnazjum do 2017r.)

  • Warsztaty piernikowe
  • Wolontariat
  • Jasełka 2019
  • Erasmus+ Against Bullying for a Better Inclusion in Schools
  • Jasełka 2019
  • Erasmus+ Drzewo Dobroci
  • css slideshow
  • Mikołajki
Warsztaty piernikowe 1 Wolontariat2 Jasełka 20193 Erasmus+ Against Bullying for a Better Inclusion in Schools4 Jasełka 20195
Erasmus+ Drzewo Dobroci6 Słowacki dla najmłodszych - URS7 Mikołajki
 
 
slider jquery by WOWSlider.com v9.0
 

 

 

Europejski Dzień Języków Obcych 2018, czyli jesienne lasy w wykonaniu naszych drugoklasistów


Czas na podsumowanie kolejnego projektu zrealizowanego w naszej szkole w ramach obchodów Europejskiego Dnia Języków 2018. Tym razem dotyczył on uczniów klasy 2a i 2b.

Gdy czwartoklasiści projektowali drzewa, które podpowiadały jak uczyć się języków obcych, a uczniowie klas piątych wyruszali w artystyczną podróż poszukując różnorodności językowej i kulturowej w Europie, uczniowie klas drugich uczyli się współpracy w grupie, tworząc zespołowo jesienne lasy i poznając wyrazy oraz zdania w języku angielskim związane z jesienią.

Uczniowie klasy 2a do przygotowania jesiennych lasów wykorzystywali znalezione na rodzinnych spacerach dary lasu. Z wielkim przejęciem prezentowali nauczycielowi języka angielskiego ogromne reklamówki wypchane po brzegi przyniesionymi na zajęcia orzechami, kolorowymi liśćmi, kasztanami, jarzębiną i żołędziami. Uczniowie klasy 2b wykorzystali do swoich prac farby i plastelinę, więc i tu powstały niezwykle barwne malarskie wizje jesiennego lasu. Entuzjazm drugoklasistów był tak wielki i szczery, że przerosło to nawet wyobrażenia samych nauczycieli języka angielskiego, a jednocześnie był on dowodem na to, ile inwencji twórczej i zapału drzemie w drugoklasistach. Entuzjazm nie minął, gdy nadeszła pora połączyć stoliki i poprzez współpracę na lekcji stworzyć prawdziwie jesienne pejzaże. Każdy jesienny las był wyjątkowy. Każdy był inny. Każdy opierał się na czujnie strzeżonej przez grupę koncepcji.

Autumn Forests- tak brzmiał temat projektu, nad którym drugoklasiści pracowali z wielkim zapałem w związku z Europejskim Dniem Języków. Podczas prac warsztatowych cały czas pojawiały się wyrazy w języku angielskim związane z jesienią: autumn leaves (jesienne liście), autumn trees (jesienne drzewa), autumn forest (jesienny las), acorns (żołędzie), chestnuts (kasztany), nuts (orzechy), mountain ash trees (jarzębina), hedgehogs (jeże), squirrels (wiewiórki), mushrooms (grzyby). Wszystkie prace już wkrótce znajdą się na wystawie na korytarzu szkolnym, a zespoły, które wykonały najciekawsze jesienne lasy otrzymają nagrody, które zostaną wręczone pod koniec listopada podczas szkolnego finału Europejskiego Dnia Języków połączonego z premierą sztuki teatralnej w języku angielskim opartej na legendzie o Smoku Wawelskim- The Legend of the Wawel Dragon, w wykonaniu uczniów klas I-V pod kierunkiem nauczycieli: Beaty Damasiewicz i Agnieszki Obrzud.

Galeria zdjęć

 

 

 

Autor: Beata Damasiewicz, Agnieszka Obrzud
Odwiedzin :
 K O N T A K T     Admin. - Agnieszka Obrzud gimn@o2.pl                     ARCHIWUM WIADOMOŚCI 
Prawa autorskie do materiałów, zdjęć zamieszczonych na stronie zastrzeżone.