Szkoła Podstawowa nr 2 im. Juliusza Słowackiego w Starym Sączu (Gimnazjum do 2017r.)

 • Zajęcia integracyjne
 • Klasa pierwsza w Bibliotece Miejskiej
 • Klasa pierwsza tworzy koktaile
 • Występ z okazji Dnia Nauczyciela
 • Ślubowanie klas pierwszych
 • Wycieczka na Górę Miejską
 • Rycerze w naszej szkole
 • Nasi uczniowie przy pomniku Golgota Wschodu
 • Wygrywamy w Zawodach Siłowych
 • Casting na św. Mikołaja
 • Happy Teddy Bear Day
 • slider
 • Konkurs My Christmas Card
Zajęcia integracyjne 1 Klasa pierwsza w Bibliotece Miejskiej2 Klasa pierwsza tworzy koktaile3 Występ z okazji Dnia Nauczyciela4 Ślubowanie klas pierwszych5 Wycieczka na Górę Miejską6 Rycerze w naszej szkole7 Nasi uczniowie przy pomniku Golgota Wschodu8 Wygrywamy w Zawodach Siłowych9 Casting na św. Mikołaja10 Happy Teddy Bear Day11 Jasełka 201712 Konkurs My Christmas Card13
jquery slider by WOWSlider.com v8.7
 

 

 

Europejski Dzień Języków Obcych 2018, czyli jesienne lasy w wykonaniu naszych drugoklasistów


Czas na podsumowanie kolejnego projektu zrealizowanego w naszej szkole w ramach obchodów Europejskiego Dnia Języków 2018. Tym razem dotyczył on uczniów klasy 2a i 2b.

Gdy czwartoklasiści projektowali drzewa, które podpowiadały jak uczyć się języków obcych, a uczniowie klas piątych wyruszali w artystyczną podróż poszukując różnorodności językowej i kulturowej w Europie, uczniowie klas drugich uczyli się współpracy w grupie, tworząc zespołowo jesienne lasy i poznając wyrazy oraz zdania w języku angielskim związane z jesienią.

Uczniowie klasy 2a do przygotowania jesiennych lasów wykorzystywali znalezione na rodzinnych spacerach dary lasu. Z wielkim przejęciem prezentowali nauczycielowi języka angielskiego ogromne reklamówki wypchane po brzegi przyniesionymi na zajęcia orzechami, kolorowymi liśćmi, kasztanami, jarzębiną i żołędziami. Uczniowie klasy 2b wykorzystali do swoich prac farby i plastelinę, więc i tu powstały niezwykle barwne malarskie wizje jesiennego lasu. Entuzjazm drugoklasistów był tak wielki i szczery, że przerosło to nawet wyobrażenia samych nauczycieli języka angielskiego, a jednocześnie był on dowodem na to, ile inwencji twórczej i zapału drzemie w drugoklasistach. Entuzjazm nie minął, gdy nadeszła pora połączyć stoliki i poprzez współpracę na lekcji stworzyć prawdziwie jesienne pejzaże. Każdy jesienny las był wyjątkowy. Każdy był inny. Każdy opierał się na czujnie strzeżonej przez grupę koncepcji.

Autumn Forests- tak brzmiał temat projektu, nad którym drugoklasiści pracowali z wielkim zapałem w związku z Europejskim Dniem Języków. Podczas prac warsztatowych cały czas pojawiały się wyrazy w języku angielskim związane z jesienią: autumn leaves (jesienne liście), autumn trees (jesienne drzewa), autumn forest (jesienny las), acorns (żołędzie), chestnuts (kasztany), nuts (orzechy), mountain ash trees (jarzębina), hedgehogs (jeże), squirrels (wiewiórki), mushrooms (grzyby). Wszystkie prace już wkrótce znajdą się na wystawie na korytarzu szkolnym, a zespoły, które wykonały najciekawsze jesienne lasy otrzymają nagrody, które zostaną wręczone pod koniec listopada podczas szkolnego finału Europejskiego Dnia Języków połączonego z premierą sztuki teatralnej w języku angielskim opartej na legendzie o Smoku Wawelskim- The Legend of the Wawel Dragon, w wykonaniu uczniów klas I-V pod kierunkiem nauczycieli: Beaty Damasiewicz i Agnieszki Obrzud.

Galeria zdjęć

 

 

 

Autor: Beata Damasiewicz, Agnieszka Obrzud
Odwiedzin :
 K O N T A K T     Admin. - Agnieszka Obrzud gimn@o2.pl                     ARCHIWUM WIADOMOŚCI 
Prawa autorskie do materiałów, zdjęć zamieszczonych na stronie zastrzeżone.