Szkoła Podstawowa nr 2 im. Juliusza Słowackiego w Starym Sączu
(Gimnazjum do 2017r.)

  • Warsztaty piernikowe
  • Wolontariat
  • Jasełka 2019
  • Erasmus+ Against Bullying for a Better Inclusion in Schools
  • Jasełka 2019
  • Erasmus+ Drzewo Dobroci
  • css slideshow
  • Mikołajki
Warsztaty piernikowe 1 Wolontariat2 Jasełka 20193 Erasmus+ Against Bullying for a Better Inclusion in Schools4 Jasełka 20195
Erasmus+ Drzewo Dobroci6 Słowacki dla najmłodszych - URS7 Mikołajki
 
 
slider jquery by WOWSlider.com v9.0
 

 

 

Europejski Dzień Języków 2018 w naszej szkole. Różne europejskie kraje. Różne języki.


Po wystawie nietypowych drzew wykonanych przez czwartoklasistów, którzy na kolorowych liściach umieszczali informacje o tym, jak efektywnie uczyć się języków obcych, nadeszła pora na podsumowanie działań z udziałem uczniów klas piątych.

Zadanie ‘Zjednoczeni w różnorodności - United in diversity’ polegało na wykonaniu plakatu prezentującego wylosowany kraj europejski. Jako inspirację do wykonania zadania, uczniowie wykorzystali publikację Komisji Europejskiej o różnorodności w Europie, o tym samym tytule, która przybliżyła uczniom bogactwo kulturoznawcze i językowe krajów europejskich. Uczniowie po wylosowaniu kraju, musieli samodzielnie poszukać informacji na jego temat, a na plakacie oprócz aspektów kulturoznawczych umieścić również informacje o języku, w jaki porozumiewają się mieszkańcy tego kraju.

Zajęcia z języka angielskiego były okazją do prezentacji plakatów, a także do podzielenia się z koleżankami i kolegami zdobytą wiedzą kulturoznawczą na temat różnych krajów w Europie. Zaangażowanie uczniów klas piątych przyczyniło się do powstania kolorowej wystawy na korytarzu szkoły o różnorodności kulturowej i językowej w Europie. Zanim poznamy laureatów, w najbliższym czasie pojawi się kolejna wystawa, będąca podsumowaniem projektu ‘An Autumn Forest’, w ramach którego tym razem uczniowie klas drugich, współpracując w grupach, przygotowali prace przedstawiające jesienne lasy.

 

Galeria zdjęć

 

 

Autor: Beata Damasiewicz, Agnieszka Obrzud
Odwiedzin :
 K O N T A K T     Admin. - Agnieszka Obrzud gimn@o2.pl                     ARCHIWUM WIADOMOŚCI 
Prawa autorskie do materiałów, zdjęć zamieszczonych na stronie zastrzeżone.