Szkoła Podstawowa nr 2 im. Juliusza Słowackiego w Starym Sączu
(Gimnazjum do 2017r.)

Warsztaty piernikowe 1 Wolontariat2 Jasełka 20193 Erasmus+ Against Bullying for a Better Inclusion in Schools4 Jasełka 20195
Erasmus+ Drzewo Dobroci6 Słowacki dla najmłodszych - URS7 Mikołajki

1 XI 2018 - KWESTA NA STAROSĄDECKICH CMENTARZACH

Jak co roku, w dniu Wszystkich Świętych na Starosądeckich Cmentarzach odbyła się kwesta, w której zbierano fundusze na renowację zabytkowych nagrobków. W tej szlacheckiej inicjatywie brali udział starosądeccy radni na czele z Burmistrzem Jackiem Lelkiem.

Asystowała im młodzież LO, a także uczniowie z naszej szkoły, pod opieką Pani Ewy Sojki. W kweście uczestniczyli następujący uczniowie: Kinga Wańczyk, Zuzanna Kurzeja, Zuzanna Pierzga, Elżbieta Padula, Izabela Soboń, Oliwia Karwala, Monika Miśkowiec z klasy 8a. Oliwia Tokarczyk, Kinga Tkaczyk, Ewelina Tarko z klasy 8c. Gabriela Orłowska, Martyna Dziarmaga z klasy 8b. Wiktoria Weber, Patrycja Szabla z klasy IIIb gimnazjum. Aleksandra Chochorowska i Emilia Rucińska z klasy 7b.

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr. 2 im. Juliusza Słowackiego bardzo licznie zaangażowali się w tą szlachetną akcję. Była to wyjątkowa okazja aby pięknie zaprezentować się w środowisku lokalnym i współuczestniczyć w słusznej inicjatywie.

Autor: Ewa Sojka