Pierwszoklasiści o Ojczyźnie… również na zajęciach z języka angielskiego

Listopadowy projekt plastyczno-językowy zrealizowany w klasach pierwszych to nie tylko kolejna część działań zainicjowanych 26 września 2018 roku w ramach obchodów Europejskiego Dnia Języków  w naszej szkole, ale okazja, by również na zajęciach z języka angielskiego z najmłodszymi uczniami naszej szkoły poruszyć tematykę patriotyczną w stulecie odzyskania niepodległości przez Polskę.

Zadanie uczniów polegało na stworzeniu pracy plastycznej, na której pierwszoklasiści przedstawiali swoją Ojczyznę i siebie na tle naszego kraju. Uczniowie pięknie podpisali swoje prace w języku angielskim: Poland- my homeland (Polska- moja Ojczyzna), a także umieszczali na swoich pracach dwa zdania o sobie w języku angielskim: I am from Poland. I speak Polish. (Jestem z Polski. Mówię po polsku.)

Wszystkie prace były piękne. Podczas zajęć uczniowie z dumą prezentowali je swoim koleżankom i kolegom, powtarzając zapisane na pracach zdania w języku angielskim. Każdą prezentację nagradzaliśmy brawami, bo pierwszoklasiści wykonali zadanie plastyczno-językowe wprost celująco. Na laureatów czekają nagrody - niespodzianki, które zostaną wręczone pod koniec listopada podczas oficjalnej uroczystości podsumowania tegorocznych szkolnych obchodów Europejskiego Dnia Języków. W międzyczasie wszystkie prace konkursowe można podziwiać na korytarzu szkolnym.

Autor: Beata Damasiewicz, Agnieszka Obrzud