Szkoła Podstawowa nr 2 im. Juliusza Słowackiego w Starym Sączu
(Gimnazjum do 2017r.)

Warsztaty piernikowe 1 Wolontariat2 Jasełka 20193 Erasmus+ Against Bullying for a Better Inclusion in Schools4 Jasełka 20195
Erasmus+ Drzewo Dobroci6 Słowacki dla najmłodszych - URS7 Mikołajki

„I’m proud to be Polish” - o radości z odzyskania niepodległości przez Polskę w języku angielskim

W obliczu zbliżającej się 100 Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości i konieczności podkreślenia jej ważności nauczyciele języka angielskiego wraz z grupą ponad stu anglistów z różnych szkół, rozmieszczonych w całej Polsce opracowali wspólny projekt. Udział w akcji „100 kartek na 100lecie odzyskania niepodległości” to wyjątkowa lekcja geografii, historii, języka angielskiego oraz świetna odskocznia od prostych form dzisiejszego komunikowania się.

W trakcie trwania projektu uczniowie mieli możliwość dokonania niewielkiego czynu upamiętniającego wielkie poświęcenie milionów Polaków w drodze do odzyskania niepodległości. Przy wsparciu nauczycieli stworzyli i rozesłali kartki z pozdrowieniami do stu szkół w stu miastach Polski. Pokazali, że Polacy potrafią czcić święta narodowe w sposób niosący pozytywne przesłania. A¤także promowali w ten sposób swoje szkoły i miasta w całym kraju, bo pozdrowienia zawierały również krótką notkę informującą o nadawcy, a¤widokówka w części przedstawiała jego miejscowość.

Dodatkowo ważnym aspektem projektu było promowanie i doskonalenie umiejętności komunikacji w języku obcym, ponieważ kartki wysyłane do 100 różnych szkół zawierały piękne życzenia pisane w języku angielskim, w¤których uczniowie wyrażali swoją radość z odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Wszystkie zaprojektowane przez naszych uczniów pocztówki zawierały również napis „I’m proud to be Polish” (Jestem dumny, że jestem Polakiem).

I tak oto projekt „100 kartek na 100lecie odzyskania niepodległości” w¤niecodzienny sposób połączył ze sobą szkoły w całej Polsce.

Autor: Nauczyciele języka angielskiego