JESTEŚMY POLKĄ I POLAKIEM - audycja muzyczna dla klas 1 i 2

W ramach świętowania 100 - lecia Odzyskania Niepodległości uczniowie klas pierwszych i drugich wraz z Panią Nutką i 3 profesjonalnymi muzykami mieli okazję wspólnie śpiewać polskie pieśni patriotyczne, a także maszerować podobnie jak nasi żołnierze. Spotkanie to zostało przygotowane była przez MCK SOKÓŁ w Nowym Sączu. Prowadząca imprezę Pani Nutka bardzo krótko, ale ciekawie przedstawiała historię każdej pieśni, a następnie wszyscy przy akompaniamencie mogli je zaśpiewać. Rozpoczęliśmy od Hymnu Narodowego, a potem zabrzmiały: Marsz I Brygady”, ”Piechota”, „Wojenko, wojenko”, Przybyli ułani pod okienko”. Dzięki tym utworom przypomnieliśmy najważniejsze wydarzenia oraz postacie związane z tą ważna rocznicą: Józefie Wybickim, Henryku Dąbrowskim, Józefie Piłsudskim. Wśród prezentowanych instrumentów był między innymi obój - mogliśmy zobaczyć jak jest zbudowany i usłyszeć w prezentacji piękne jego brzmienie. Takie spotkanie z muzyką pozostanie na długo w pamięci!!!

Autor: Anna Kozik