Arkadio - profilaktyczne spotkanie koncertowe

19 listopada uczniowie klas trzecich gimnazjalnych naszej szkoły spotkała się z autorem i¤inicjatorem ogólnopolskiej akcji społecznej „Rób to co kochasz”, Arkadiuszem Zbozieniem, pseudonim Arkadio, który podzielił się własnymi doświadczeniami i¤autorskim programem w zakresie profilaktyki uzależnień. Opowiedział  swoją inspirującą historię. Ciężkie doświadczenia najmłodszych lat i¤trudny okres dorastania, o którym opowiedział uczniom zostały przyjęte z dużym zainteresowaniem, tak samo, jak i¤twórczość, którą uczniowie mogli doświadczyć na żywo. Wystąpienie skupiało się wokół tematu odwagi do realizacji swoich marzeń, rozwijania talentów i słuchania swojego serca na co dzień oraz przy podejmowaniem  ważnych decyzji.

Artysta na swoim  przykładzie opowiadał o „wymówkozie” - „chorobie” często przytrafiającej się nie tylko młodym ludziom, która jest główną przeszkodą w realizacji życiowych pasji.

Przestrzegał także przed ryzykownymi zachowaniami i zgubnym mechanizmem uzależnień.

W swoim występie Arkadio wykorzystał własne utwory i teledyski, czym sprawił, że przekaz był jak najbardziej autentyczny. Spotkanie otworzył freestylem, czyli wymyślaniem rymów na zaproponowane przez młodzież tematy.

To spotkanie było cennym doświadczeniem dla naszych uczniów, pobudziło słuchaczy do refleksji i motywacji oraz pracy nad sobą. Organizacją spotkania zajęła się pani pedagog Małgorzata Koszyk.

Autor: Małgorzata Koszyk

Telefony komórkowe - porównaj na Ceneo.pl