Gminne obchody Święta Niepodległości z udziałem naszej szkoły

Uroczyste obchody 100 - lecia odzyskania niepodległości.

Nasza społeczność szkolna wzięła udział w wyjątkowym święcie z okazji 11¤listopada. Szkołę Podstawową nr 2 im. Juliusza Słowackiego w Starym Sączu licznie reprezentowali uczniowie i nauczyciele na czele z Panią Dyrektor Wiolettą Nowak. Program uroczystych obchodów obejmował: przemarsz spod kina Sokół, Mszę świętą na starosądeckim rynku i Apel Poległych na nowym cmentarzu.

Jak co roku, młodzież naszej szkoły pełniła wartę honorową przy pomniku „Golgota Wschodu” - poświęconym pamięci Polakom pomordowanym na wschodzie, ofiarom zbrodniczego systemu stalinowskiego.

Pani Dyrektor Wioletta Nowak, w asyście uczniów, złożyła wiązanki i znicze pod pomnikami: Ofiar II wojny światowej, Golgota Wschodu oraz poległych żołnierzy z czasów I wojny światowej.

Ten uroczysty i wyjątkowy dzień pozostanie w naszej pamięci jako wspaniały przykład postaw patriotycznych społeczności lokalnej naszego miasta - naszej Małej Ojczyzny.