Światowy Dzień Życzliwości i Dobrych Uczynków

Przypadający 21 listopada Światowy Dzień Życzliwości był okazją do podjęcia w naszej szkole szeregu działań, których celem było zwrócenie uwagi na stosunki międzyludzkie, na życzliwość i na obdarowywanie się - choćby na jeden dzień dobrym słowem i uśmiechem. Gazetka okolicznościowa przygotowana na korytarzu szkolnym, cytaty i sentencje przypominały o nadchodzącym święcie. Wykonane plakaty zapraszały uczniów do udziału w loterii, z której dochód został przeznaczony na leczenie zmagającego się z ciężką chorobą Wojtusia. Wiemy bowiem, że prawdziwa życzliwość to nie tylko słowa, ale przede wszystkim pomoc osobom potrzebującym.

20 listopada w naszej szkole przeprowadzono:

- zajęcia na temat życzliwości i jej roli w budowaniu relacji z drugą osobą, które kończyły się miłym akcentem – wyborem osoby najbardziej życzliwej w danej klasie oraz losowaniem cytatów o przyjaźni, uśmiechu, wzajemnej pomocy i wsparciu,

- audycję radiową pod hasłem „Życzliwość i uśmiech na twarzy otworzą każde drzwi”,

- zajęcia profilaktyczne kształtujące umiejętności społeczne prowadzone przez pedagoga szkolnego,

- loterię fantową, w której wzięli udział wszyscy uczniowie naszej szkoły.

Mamy nadzieję, że podjęte działania pomogą naszym uczniom zrozumieć, jak ważne jest budowanie pozytywnych relacji z drugim człowiekiem, zauważanie osób potrzebujących i niesienie im pomocy w myśl słów Jana Pawła II :

Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest i nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.”

Autor: Małgorzata Koszyk