Happy Teddy Bear Day Dzień Pluszowego Misia w Szkole Podstawowej nr 2 w Starym Sączu

Teddy bear, teddy bear

Turn Around

Teddy bear, teddy bear

Touch the ground…

W taki oto sposób uczniowie z klasy 1a i 1b rozpoczęli nietypowe czwartkowe zajęcia z języka angielskiego w naszej szkole. Nauka języków obcych powinna wzbudzać pozytywne emocje, stąd na zajęciach języka angielskiego w klasach pierwszych w Szkole Podstawowej nr 2 w Starym Sączu wspólnie z pedagogiem szkolnym, Małgorzatą Koszyk, nauczycielki języka angielskiego Beata Damasiewicz i Agnieszka Obrzud przygotowały dla pierwszoklasistów moc atrakcji podczas Dnia Misia, realizowanego pod hasłem Happy Teddy Bear Day.

Dzieci przygotowały piękne misiowe portrety podpisując je po angielsku - My teddy bear. Podczas czwartkowych zajęć z języka angielskiego pierwszoklasiści dumnie prezentowali przyniesione do szkoły pluszowe misie oraz ich portrety. Przed salą nr 16 pojawiły się na podłodze tajemnicze misiowe łapki, które wskazywały drogę do sali nr 21, w której na wszystkich uczniów z 1a i 1b czekały dalsze niespodzianki. Nauczycielka języka angielskiego oraz pedagog szkolny przebrane za misie witały zaskoczone dzieci.

Dzieci poznawały piosenkę w języku angielskim 'Teddy Bear' i wszyscy wspólnie z misiem pojawiającym się na tablicy interaktywnej, nauczycielem języka angielskiego, panią pedagog oraz szkolnymi wolontariuszami wykonywali czynności z piosenki śpiewanej w języku angielskim. Dźwięki piosenki przeplatały kolejne zabawy integracyjne w towarzystwie pluszowych misi. Dzieci przygotowywały również symboliczne prezenty dla misiów, które prosiły po angielsku- Can I have a car, please?, Can I have a ball, please?. Za każdym razem, gdy przestawała grać muzyka, zamieniały się w różne prezenty dla misiów, ukazując je gestami. Nazwy prezentów podawane były w języku angielskim i dzieci, bawiąc się ze swoimi misiami, powtarzały jednocześnie nazwy zabawek w języku angielskim. Były historyjki o misiach w języku polskim i angielskim, a także wspólne śpiewanie piosenki o przyjaźni i misiach. Podczas warsztatów wszyscy pierwszoklasiści otrzymali książeczki z zadaniami o misiach w języku angielskim. Dzieci uzupełniały imieniem swojego misia zdanie po angielsku, pisały po angielsku jakiego koloru jest ich miś, rysowały misia zgodnie z instrukcjami nauczyciela podawanymi w języku angielskim.

Na koniec warsztatów dwa dorosłe misie, czyli nauczycielka języka angielskiego oraz pani pedagog, przygotowały również niespodzianki dla wszystkich uczniów klas pierwszych. Na każdego czekały dodatkowe okolicznościowe książeczki o misiach z zadaniami w języku angielskim do wykonania w domu oraz małe pluszowe misie, czyli pamiątki przekazane przez Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce dla każdego pierwszoklasisty biorącego udział w warsztatach.

Autor: Beata Damasiewicz, Małgorzata Koszyk, Agnieszka Obrzud