Maltańczycy szkolą uczniów „Dwójki”

Maltańska Służba Medyczna gościła (5 grudnia) w Szkole Podstawowej nr 2 im. Juliusza Słowackiego w Starym Sączu. Uczniowie klas czwartych przeszli profesjonalne szkolenie z pierwszej pomocy.

Rośnie wiedza młodych ludzi na temat zasad udzielania pierwszej pomocy, jednak poziom praktycznych umiejętności jest bardzo zróżnicowany. Szkoła stawia na praktykę, dlatego zorganizowano 2-godzinne zajęcia z profesjonalistami. Malta-Służba Medyczna posiada bogate doświadczenie w prowadzeniu szkoleń pierwszej pomocy, zabezpieczaniu imprez masowych, przewozach sanitarnych i medycznych. Ich wieloletnie doświadczenie pracy w sytuacjach ekstremalnych procentuje. Wielokrotnie spieszyli na pomoc współdziałając z Centrami Zarządzania Kryzysowego w całym kraju.

Uczniowie wysłuchali jak istotne są pierwsze chwile w sytuacji zagrożenia zdrowia lub życia oraz jak należy się w takiej sytuacji zachować. Przeszli także profesjonalny kurs pierwszej pomocy z użyciem fantomów oraz specjalistycznego sprzętu medycznego. Zwiedzali także karetkę.

Dzieci z prawdziwym zaangażowaniem przystępowały do zajęć motywowane faktem, iż wiedza o tym, jak należy nieść pomoc, może uratować czyjeś życie…

Na zakończenie na wszystkich czekały wspaniałe niespodzianki: plecaki, koszulki i gadżety. Uczniowie klas czwartych mogli sprawdzić swoją wiedzę na temat udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej wykonując quiz. Organizatorzy E.Załubska i M.Maśko.

Autor: Ewa Załubska