Spotkanie wigilijne

Tradycją wpisującą się w przedświąteczny klimat Starego Sącza są wielopokoleniowe spotkania wigilijne organizowane w naszej szkole. W tym roku, zwyczajem lat ubiegłych, w przededniu Świąt Bożego Narodzenia do „starosądeckiej dwójki” przybyli zaproszeni goście: przedstawiciele władz, dyrektorzy szkół i instytucji oraz emerytowani nauczyciele i pracownicy oświaty, nie zabrakło także przedstawicieli najmłodszej grupy, czyli uczniów zaangażowanych w realizację spotkania. Po przywitaniu i pełnych ciepła życzeniach składanych na ręce obecnych, głos zabrała młodzież, która w oryginalnym i niecodziennym montażu przypomniała istotę Świąt. Był to wyjątkowy spektakl, ciekawy, bardzo głęboki w swej wymowie, skłaniający nas do „zatrzymania się”, zadumy i refleksji nad tym, co w życiu jest naprawdę ważne. Gromkie brawa, pozytywne uwagi i komentarze najlepiej świadczą o jego wartości. Prawdziwie świąteczna atmosfera zapanowała podczas wspólnego kolędowania.