• Warsztaty piernikowe
  • Wolontariat
  • Jasełka 2019
  • Erasmus+ Against Bullying for a Better Inclusion in Schools
  • Jasełka 2019
  • Erasmus+ Drzewo Dobroci
  • css slideshow
  • Mikołajki
Warsztaty piernikowe 1 Wolontariat2 Jasełka 20193 Erasmus+ Against Bullying for a Better Inclusion in Schools4 Jasełka 20195 Erasmus+ Drzewo Dobroci6 Słowacki dla najmłodszych - URS7 Mikołajki 8
slider jquery by WOWSlider.com v9.0
 

 

 

Magiczna wizyta w Fabryce Bombek


18 grudnia 2018 roku uczniowie klasy 4a i klasy 4b wraz z wychowawcami gościli z wizytą w Fabryce Bombek w Bęble. Wyjazd był nagrodą w konkursie na dekoracje świąteczne zorganizowanym przez Fundację Rozwoju Sądecczyzny. Klasa 4a zdobyła pierwsze miejsce w konkursie, a uczniowie klasy 4b otrzymali nagrodę specjalną Burmistrza Jacka Lelka.

Wycieczka miała na celu zwiedzanie fabryki, w której produkcja odbywa się ręcznie a także zapoznanie z procesem powstawania ozdób choinkowych. Pierwszą atrakcją, która czekała na uczestników wycieczki były warsztaty zdobienia bombek. Uczniowie podzieleni na grupy udali się do sal w których własnoręcznie ozdabiali swoje bombki brokatem według własnego pomysłu i uznania. Po wykonaniu ozdób udaliśmy się na halę produkcyjną, aby z bliska przyjrzeć się pracy ludzi zatrudnionych w fabryce.

Zwiedzanie obejmowało cały proces wytwórczy, od szklanej rurki do gotowego produktu jaki możemy spotkać na sklepowych półkach. Poznaliśmy tajniki oraz etapy powstawania bombek.Do każdej bombki wstrzykuje się mieszankę azotanu srebra, amoniaku i kwasu, a następnie potrząsa się, dzięki czemu bańki uzyskują piękny, srebrzysty połysk. Taki wytwór trafia do farbiarni, gdzie nadaje się im przeróżne kolory poprzez zanurzenie w farbie. Następnie wędrują do suszarni, a stamtąd do osoby, która zajmuje się przycinaniem i kapslowaniem. Pozostawia się dłuższą końcówkę, jeżeli bombki mają być ręcznie zdobione. W „lakierni” podpatrywaliśmy jak kulki nabierają pięknych barw, a w dziale „dekoracja” przyjrzeliśmy się jak nanosi się na bombki dekoracyjne wzory, które nabierają wyjątkowego i unikalnego wyglądu.

Na zakończenie wycieczki wszystkie dzieci otrzymały  bombki, które wcześniej sami ozdabiali. Odwiedziliśmy również pobliski sklep w którym mogliśmy zakupić bombki wyprodukowane w tejże fabryce.

Galeria zdjęć

 

 

Autor: Wychowawcy klas czwartych
Odwiedzin :
 K O N T A K T     Admin. - Agnieszka Obrzud gimn@o2.pl                     ARCHIWUM WIADOMOŚCI 
Prawa autorskie do materiałów, zdjęć zamieszczonych na stronie zastrzeżone.