Rekordzista Polski w naszej szkole. Łączy nas krew, która ratuje życie

W piątek (11 stycznia) w Szkole Podstawowej nr 2 im. Juliusza Słowackiego w Starym Sączu odbyła się niezwykła prelekcja. Gościem spotkania był starosądeczanin Andrzej Lis, rekordzista Polski w oddawaniu krwi. Celem spotkania było upowszechnianie idei honorowego krwiodawstwa jako sposób rozbudzenia w młodych ludziach wrażliwości na drugiego człowieka, bezinteresowności i altruizmu. Inicjatorem spotkania była nauczycielka biologii klas siódmych Aneta Mamala.

Podczas spotkania z uczniami Pan Andrzej Lis opowiadał m.in. o idei honorowego krwiodawstwa, akcjach poboru krwi organizowanych w Starym Sączu oraz o działalności klubu. Uczniowie poznali warunki, jakie musi spełniać potencjalny krwiodawca, fakty i mity dotyczące systematycznego oddawania krwi oraz przywileje krwiodawców.

Pan Andrzej Lis regularnie oddaje krew. Oddał jej prawie 92 litry i jest rekordzistą Polski a być może także na świecie. Trwają właśnie „poszukiwania” rekordzistów. Jesteśmy przekonani, że ta wizyta zaszczepiła w uczniach chęć pomagania. I jak skończą upragnione 18-lat to wstąpią do starosądeckiego klubu krwiodawstwa, bo wszystkich nas łączy krew, która ratuje życie!

Autor: Aneta Mamala