Poznajemy autora książki „Skoczkowie. Tajemnice mistrzów”

06.02.2019 roku 45-osobowa grupa uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 uczestniczyła w spotkaniu autorskim zorganizowanym przez Powiatową i Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną w Starym Sączu.

Gościem honorowym był pan Jarosław Kaczmarek autor takich książek jak: „Suarez. Nigdy nie będziesz sam“, „Piszczek. To, co naprawdę jest ważne”,Gole wszech czasów. Mali Mistrzowie”. Nam zaprezentował  ostatnio napisaną książkę pt. „Skoczkowie. Tajemnice mistrzów”, która w sposób ciekawy i przystępny opowiada o świecie skoków narciarskich, o skoczkach, którzy uprawiali ten sport kiedyś np. Stanisław Marusarz, Wojciech Fortuna, Adam Małysz  oraz o tych, którzy skaczą obecnie: Kamil Stoch, Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Maciej Kot czy Stefan Hula. Sporo miejsca w swej książce poświęcił także skoczkom zagranicznym. Wspólnie szukaliśmy odpowiedzi na pytania: Kto może trenować skoki narciarskie? Jak wiatr wpływa na zawodnika? Jakie są fazy lotu skoczka? Jak skakano kiedyś?

Pan Kaczmarek opowiadał niezwykle interesująco, a przygotowana prezentacja multimedialna wzbogacała jego wypowiedzi. Radosny nastrój, żywiołowa wymiana zdań na temat autora trwała jeszcze długo po zakończonym spotkaniu. Oto niektóre opinie uczniów – uczestników spotkania:

-„Bardzo mi się podobało, ponieważ pan Kaczmarek bardzo ciekawie opowiadał o skoczkach narciarskich. To było moje pierwsze spotkanie z prawdziwym pisarzem. Mogłem też kupić bardzo interesującą książkę  o moich ulubionych skoczkach. Długo nie zapomnę tego spotkania ”–Jasiu, klasa 1B.

-„Spotkanie z panem Kaczmarkiem podobało mi się, ponieważ mężczyzna ciekawie opowiadał o sporcie. Jego zachowanie, gesty, mimika twarzy były uzupełnieniem wypowiedzi. Zadawał ciekawe pytania, sprawdzając naszą wiedzę. Spotkanie było bardzo wartościowe, na pewno każdy z nas sięgnie po jego książki” – Alicja, klasa 5A .

- „Wróciliśmy do szkoły  z fotografiami, autografami, pamiątkowym wpisem do kroniki szkolnej oraz zakupioną  książką autora. Mamy ogromną nadzieję, że jeszcze kiedyś odwiedzi nasze miasto i uda nam się z nim powtórnie spotkać”-uczniowie obecni na spotkaniu.

Zdjęcia ze spotkania udostępnione ze strony Powiatowej i Miejsko - Gminnej Biblioteki Publicznej w Starym Sączu.

Autor: Halina Madziar

Telefony komórkowe - porównaj na Ceneo.pl