Szkoła Podstawowa nr 2 im. Juliusza Słowackiego w Starym Sączu               
 (Gimnazjum do 2017r.)

  • Warsztaty piernikowe
  • Wolontariat
  • Jasełka 2019
  • Erasmus+ Against Bullying for a Better Inclusion in Schools
  • Jasełka 2019
  • Erasmus+ Drzewo Dobroci
  • css slideshow
  • Mikołajki
Warsztaty piernikowe 1 Wolontariat2 Jasełka 20193 Erasmus+ Against Bullying for a Better Inclusion in Schools4 Jasełka 20195
Erasmus+ Drzewo Dobroci6 Słowacki dla najmłodszych - URS7 Mikołajki
 
 
slider jquery by WOWSlider.com v9.0
 

 

 

W POSZUKIWANIU WIEDZY – ZAJĘCIA KLASY 2B S.P.NR 2 W BIBLIOTECE PUBLICZNEJ W STARYM SĄCZUWiedzę można zdobywać z różnych źródeł. Ostatnio najmodniejszym i najczęściej wykorzystywanym z nich jest Internet. A przecież książki to również skarbnica wiedzy i to takiej, która się nie wyczerpie, gdy wyłączą prąd, „padnie bateria” lub komputer odmówi posłuszeństwa.

W środę 27 lutego „drugaki” z klasy 2B wyruszyły do Miejskiej Biblioteki Publicznej w¤Starym Sączu, aby nauczyć się poprzez zabawę i różne ćwiczenia wykorzystywać źródła informacji dostępne w formie książek: encyklopedii, słowników, albumów tematycznych itp. Po zapoznaniu się z różnymi rodzajami encyklopedii dzieci samodzielnie poszukiwały na bibliotecznych regałach określonych pozycji w różnorodnych działach, których nazwy  same sobie losowały. Potem pracowały w małych grupach poszukując w wybranych książkach popularno-naukowych odpowiedzi na różnorodne pytania z zakresu geografii i¤przyrody. W krótkim quizie odpowiadały na ciekawe pytania o zwierzęta świata i tu swoją rozległą wiedzą zaskoczyły nie tylko panie z¤biblioteki, ale nawet ich własną wychowawczynię, panią Bożenkę. Za swoją piękną pracę zostały uhonorowane „szóstkami” w dzienniku, a także małym słodkim „co-nieco” i¤pięknymi zakładkami do książek od pań z biblioteki. Mogły również wypożyczyć różnorodne książki z działów, z których korzystały przy wykonywaniu zadań.

Wizyta była bardzo sympatyczna, a z uczniowskich komentarzy „podsłuchanych” przez panie, wynikało, że lekcja w bibliotece bardzo się wszystkim podobała. Najlepszym było stwierdzenie jednego z uczniów: „Mam dzisiaj zapotrzebowanie na czytanie”. I tego się trzymajmy.

Bardzo dziękujemy pracownikom biblioteki, a w szczególności pani Joli Chruślickiej za przygotowanie ciekawej lekcji.

 

Galeria zdjęć

 

 

 

Autor: Bożena Bielak
Odwiedzin :
 K O N T A K T     Admin. - Agnieszka Obrzud gimn@o2.pl                     ARCHIWUM WIADOMOŚCI 
Prawa autorskie do materiałów, zdjęć zamieszczonych na stronie zastrzeżone.