Nasza szkoła otrzymała certyfikat Lidera Projektu „Szkoła Promująca Bezpieczeństwo”

27 lutego 2019 r. w budynku Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu odbyła się uroczystość wręczenia certyfikatów Lidera Projektu „Szkoła Promująca Bezpieczeństwo”. Z okręgu Starego Sącza zostały wyróżnione trzy szkoły: Szkoła Podstawowa nr 2, Liceum Ogólnokształcące i Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych.

Naszą szkołę reprezentowała pięcioosobowa delegacja w składzie: Dyrektor szkoły Wioletta Nowak, Koordynatorzy Projektu Zintegrowanej Polityki Bezpieczeństwa - Małgorzata Koszyk i Teresa Tokarczyk oraz uczniowie: Szymon Kostrzeba i Martyna Dziarmaga.

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Juliusza Słowackiego (Gimnazjum do 2017 r.) w Starym Sączu uczestniczy w  projekcie Zintegrowanej Polityki Bezpieczeństwa od 2009 roku, zdobywając kolejno certyfikat szkoły promującej bezpieczeństwo na lata 2011/2013, a następnie przedłużenie certyfikatu na lata 2013/2018. W tym roku szkolnym starała się o nadanie  tytułu Lidera Projektu.

Szkoła od lat podejmuje szereg działań i inicjatyw zmierzających do poprawy poziomu  bezpieczeństwa uczniów na terenie swojej placówki. Współpracuje  z licznymi partnerami wspierającymi działalność wychowawczą szkoły: Delegaturą Kuratorium Oświaty w Nowym Sączu, Komendą Miejską Policji w Starym Sączu, Komendą Miejską Policji w Nowym Sączu, Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczna w Starym Sączu, Radą Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 2 w Starym Sączu, Sądem Rejonowym w Nowym Sączu, Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Starym Sączu, Placówką Wsparcia Dziennego w Starym Sączu, Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.
Swoje liczne działania szkoła promuje na stronie internetowej, a także w środowisku lokalnym poprzez m.in. udział uczniów w akcjach charytatywnych, wolontariacie, organizując zajęcia profilaktyczne policjantów z dziećmi, młodzieżą oraz rodzicami, a także poprzez bieżące rozwiązywanie trudności i problemów wychowawczych z uczniami.

Autor: Teresa Tokarczyk, Małgorzata Koszyk

Telefony komórkowe - porównaj na Ceneo.pl