Ludek LUBEK uczy, jak lubić i być lubianym

1 i 4 marca w  klasy drugie odwiedził nietypowy gość. I choć był tylko narysowany, miał dla dzieci ważne przesłanie: „Jak nawzajem się lubić i jak być lubianym”. Pani pedagog, Małgorzata Koszyk, wraz z ludkiem LUBKIEM starała się przekazać drugaczkom, że w szkolnych, klasowych rodzinach każdy ma potrzebę bycia akceptowanym przez rówieśników, potrzebę wspólnej zabawy, potrzebę bycia lubianym i szanowanym. Nikt nie chce, aby go obgadywano, przezywano, odtrącano czy szykanowano. Każde dziecko miało możliwość aktywnego uczestniczenia w zajęciach i różnorodnych ćwiczeniach interaktywnych. Na koniec każdy obdarowywał się dobrym słowem okraszonym cukiereczkiem. Dzieci były tak zaabsorbowane mówieniem sobie miłych rzeczy, że nawet nie usłyszały dzwonka na przerwę, co naprawdę rzadko się zdarza.

Po zajęciach z panią pedagog uczniowie wykonali „klasowe wieńce przyjaźni”, które będą przypominać, że każdy powinien być dla siebie opoką, wzajemnie się wspierać, pomagać sobie, być dla siebie miłym i życzliwym.

Najbliższe dni zweryfikują, czy do każdego drugaka trafiło przesłanie LUBKA. Jeśli nie, na pewno odwiedzi on jeszcze nie raz nasze klasy.

Dziękujemy pani Małgosi za ciekawie przygotowane zajęcia.

Autor: Bożena Bielak