„Przeczytaj! Naprawdę warto!” – uczniowie polecają nowe książki

Przekształcenie Gimnazjum w Szkołę Podstawową wymusiło wiele zmian również w bibliotekach szkolnych. Nowy kanon lektur oraz oczekiwania młodszych czytelników przyczyniły się do wielu zmian także w naszej szkolnej bibliotece. By skompletować księgozbiór dla najmłodszych czytelników obecnie dysponujemy 1150 nowymi tytułami. Na bieżąco dokonuje się zakupu książek, jednocześnie wszystkie nowości są eksponowane na okolicznościowych wystawkach. Sprawdzoną już formą rekomendacji przeczytanych książek są mini recenzje uczniowskie. W konkursie „Przeczytaj! Naprawdę warto” oceniono i nagrodzono uczennice, których opinie o przeczytanych książkach okazały się najciekawsze. Tablica ścienna zatytułowana ”Dobry zwyczaj – wypożyczaj” prezentuje recenzje dziewczyn, jednocześnie stanowi zachętę dla wszystkich poszukujących ciekawej lektury. Nagrodzono:

v Julię Szlęk  - „Przez most we mgle”

v Natalię Ziemianek – „Gorzka czekolada i inne opowiadania o ważnych sprawach”

v Julię Pierzchałę – „Tajemnica człowieka z blizną”

v Kingę Szlęk – „Smuga”

v Gabrysię Trojan – „Asiunia”

v Urszulę Rams – „Czerwona królowa”

v Olgę Tokarczyk - Niezłe ziółko"

Mamy nadzieję, że taka forma promowania czytelnictwa pomoże młodym czytelnikom w dokonywaniu trafnych, książkowych wyborów.

Autor: Halina Madziar, Jolanta Bochniarz