Z bukietami różnobarwnych tulipanów życzenia składali

Gdy tydzień temu na godzinie wychowawczej w Va wysłuchana baśń Andersena pt. „Stokrotka” była okazją do wspólnych rozważań o szczęściu i jego różnych obliczach, prawdziwe poczucie szczęścia zrodziło się dzisiaj w sercach wszystkich uczniów z Va.

Bohaterkami dzisiejszej godziny wychowawczej były wszystkie dziewczynki z klasy Va, a to za sprawą kolegów z klasy, którzy przygotowali niespodziankę dla swoich koleżanek, na które czekały nie tylko bukiety z różnokolorowych tulipanów, ale także krótki program artystyczny w wykonaniu wszystkich chłopców z Va.

Z bukietem życzeń w barwach tulipanów odważnie wystąpili oni przed wyjątkową publicznością, bo przed dziewięcioma zaskoczonymi koleżankami z Va. Chłopcy złożyli życzenia w nietypowej, bo poetyckiej formie, życząc koleżankom spełnienia marzeń, uśmiechu, a także tego, by rozlewały swój czar, rozjaśniały codzienny mrok i w każdej chwili promieniały blaskiem swojego piękna, czułości i wrażliwości.

Na koniec każda dziewczynka mogła poczuć się wyjątkowo, bo chłopcy wspólnie składali życzenia każdej z nich, a potem były tulipany, a wręcz mnóstwo wielobarwnych tulipanów. Ta wyjątkowa godzina wychowawcza była również okazją do tego, aby powstały niezapomniane klasowe zdjęcia, które z pewnością wzbogacą niejedną galerię wspomnień. I nikt wtedy z chłopców nie wstydził się układać z dłoni kształty serduszek. Każdy czuł potrzebę obdarowania innych dobrym gestem. A takie chwile są ulotne, więc ich niepowtarzalność warto uwiecznić, by za kilka lat, w klasie ósmej, wrócić pamięcią do tej dzisiejszej godziny wychowawczej.

Była też niespodzianka przygotowana indywidualnie przez Patryka Gronia, który z pomocą Piotra Jawora i Szymona Kostrzeby wręczył wszystkim koleżankom słodkie upominki. Nie zabrakło oklasków uznania za pomysłowość i wykazaną chęć bezinteresownego uszczęśliwiania innych.

A potem na wszystkich chłopców czekała niespodzianka przygotowana przez wzruszone koleżanki. Były życzenia, które specjalnie z okazji zbliżającego się również Dnia Chłopaka, ułożyła Dominika Wastag, a potem pięknie wspólnie z koleżankami odczytała z dedykacją dla wszystkich chłopców z Va, na których czekał koszyczek słodkich niespodzianek od koleżanek z klasy.

Autor: Beata Damasiewicz