Szkoła Podstawowa nr 2 im. Juliusza Słowackiego w Starym Sączu               
 (Gimnazjum do 2017r.)

  • Warsztaty piernikowe
  • Wolontariat
  • Jasełka 2019
  • Erasmus+ Against Bullying for a Better Inclusion in Schools
  • Jasełka 2019
  • Erasmus+ Drzewo Dobroci
  • css slideshow
  • Mikołajki
Warsztaty piernikowe 1 Wolontariat2 Jasełka 20193 Erasmus+ Against Bullying for a Better Inclusion in Schools4 Jasełka 20195
Erasmus+ Drzewo Dobroci6 Słowacki dla najmłodszych - URS7 Mikołajki
 
 
slider jquery by WOWSlider.com v9.0
 

 

 

8 marca w klasie 2B


„Brunetki, blondynki, ja wszystkie Was dziewczynki, szanować chcę….” – tymi troszkę zmienionymi słowami piosenki Jana Kiepury można by było określić dzisiejsze obchody Dnia Kobiet w klasie 2B. Raz do roku, 8 marca, wszystkie kobiety w Polsce, i te duże, i te małe, mają swoje święto. A 2 dni po tym miłym święcie, 10 marca, w naszej polskiej tradycji w dniu wspomnienia 40 Świętych Męczenników z Sebasty, coraz silniej zakorzenia się Dzień Mężczyzny. Dziewczynki i chłopcy z 2B postanowili uczcić te  2 miłe święta jako dzień wzajemnego szacunku, sympatii i akceptacji oraz wspólnej zabawy. Mali panowie w jednym kąciku sali przygotowywali dla dziewczynek własnoręcznie robione tulipanki. Dziewczynki zaś, wraz z wychowawcą, p. Bożenką, w drugim kąciku szykowały dla chłopców misiaczki. Przy produkcji upominków było dużo zabawy. Chłopcy wykazali się większą niecierpliwością i ciekawością, bo jak James Bond, co chwilę któryś z nich ruszał na „przeszpiegi”, chcąc ustalić, co też dostaną od dziewczynek. Po¤ukończeniu prezencików, chłopcy złożyli życzenia dziewczynkom obdarowując ich papierowymi tulipankami, które na pewno nie zwiędną, a dziewczynki wręczyły swoim kolegom wesołe miśki z napisem „Naszym chłopakom – Misiakom”, co oznaczało, że nasi mali panowie są jak te sympatyczne zwierzaki – przemili i czarujący, tacy „do głaskania”, ale też jak każdy szanujący się drapieżnik „mają pazury i potrafią warknąć”, kiedy trzeba stanąć w obronie swoich  koleżanek z klasy.

Na koniec każde dziecko otrzymało ufundowany przez rodziców mały upominek: chłopcy - długopis z gwizdkiem, dziewczynki – długopis z breloczkiem.

Było miło, było rodzinnie, było wesoło i aż żal, że następne takie dni dopiero za rok!

Galeria zdjęć 

 

 

 

Autor: Bożena Bielak
Odwiedzin :
 K O N T A K T     Admin. - Agnieszka Obrzud gimn@o2.pl                     ARCHIWUM WIADOMOŚCI 
Prawa autorskie do materiałów, zdjęć zamieszczonych na stronie zastrzeżone.