Dzień Kobiet – słodycze, życzenia, poezja Słowackiego

Dzień Kobiet to kolejna „okazja” wykorzystana przez Uczniowską Radę Szkolną, aby w szkole było jeszcze milej, przyjemniej, ciekawiej, aby „pouczyć” się przez zabawę. Bardzo cieszymy się, że nasz pomysł na świętowanie tego wyjątkowego dnia spotkał się z dużym zainteresowaniem, że prawie wszystkie klasy włączyły się w jego realizację.

Przygotowania do tego święta trwały już od kilku dni, najmłodsze klasy – I i II pod opieką swoich wychowawców wykonały piękne, oryginalne jedyne w swoim rodzaju kartki z życzeniami, które przyozdobiły nasz korytarz, nadając szkole wyjątkowy wiosenny nastrój. Słodkie życzenia składane przez eleganckich „panów” wywołały uśmiech u każdej kobiety, nastrajając ją optymistycznie na cały dzień. Dopełnieniem były piękne wiersze J. Słowackiego prezentowane na terenie szkoły,

Poezja Naszego Patrona stała się także motywem przewodnim warsztatów literacko – poetyckich pt. „Kobieta Słowackiego”. Cieszyły się one dużym zainteresowaniem uczniów, wzięło w nich udział osiem dwuosobowych zespołów z klas:7a, 7b, 8a, 8b, 8c 3b, 3c. Efekty ich pracy, ciekawe, interpretacje trudnej poezji Słowackiego możecie podziwiać na gazetce, przy wejściu głównym. Gratulujemy wszystkim uczestnikom, mamy nadzieję, że tego typu zajęcia były ciekawą formą kontaktu z poezją i pozostawiły niezapomniane wrażenia.

Opiekunowie Uczniowskiej Rady Szkolnej dziękują wszystkim pozytywnie zainteresowanym i zaangażowanym w działalność Uczniowskiej Rady Szkolnej.

Autor: Opiekunowie URS