• Warsztaty piernikowe
  • Wolontariat
  • Jasełka 2019
  • Erasmus+ Against Bullying for a Better Inclusion in Schools
  • Jasełka 2019
  • Erasmus+ Drzewo Dobroci
  • css slideshow
  • Mikołajki
Warsztaty piernikowe 1 Wolontariat2 Jasełka 20193 Erasmus+ Against Bullying for a Better Inclusion in Schools4 Jasełka 20195 Erasmus+ Drzewo Dobroci6 Słowacki dla najmłodszych - URS7 Mikołajki 8
slider jquery by WOWSlider.com v9.0
 

 

 

Eksperymenty w klasie 2b


 

Stosując się do życiowej mądrości, która mówi, że „wiedza nie przeżyta, wiedza „wtłoczona”, tylko przemknie się w życiu człowieka, „jak klatka w filmie”, nie pozostawiając śladu”., uczniowie kl. 2B nauczanie formułek zamienili na samodzielnie przeprowadzanie doświadczeń. Każda grupa przyniosła wszystkie potrzebne do eksperymentów materiały: oleje, sól, cukier, płyny do zmywania naczyń, barwniki, drożdże i inne produkty, a niektórzy nawet pięknie przygotowane stroje małych badaczy – białe fartuchy. Dzieci dosypywały, mieszały, dolewały, rozpuszczały, a swoje obserwacje  zapisywały na kartach pracy. Sformułowania były czasami bardzo śmieszne, np. „Robią się dziwne bąbelki”, ale ważne było to, że sami uczniowie dochodzili do takich wniosków ucząc się poprzez zabawę i doświadczanie. Po zakończonych eksperymentach dzieci wspólnie z panią wyjaśniały, co naprawdę wydarzyło się w czasie doświadczeń.

Innym sposobem na ciekawe zajęcia była lekcja przyrody, w czasie której dzieci praktycznie uczyły się rozpoznawania kierunków świata i czytania mapy. Zadania, które uczniowie mieli do zrealizowania, wymagały wzajemnej współpracy i zaangażowania. Każdy z zainteresowaniem „czytał” różne mapy, poznając przy tym topografię naszego pięknego kraju, jego miasta, rzeki, pasma górskie. Zajęcia te były jednymi z wielu, które będą przeprowadzone z serii ogólnopolskiej akcji wydawnictwa WSiP pod nazwą „Wielka Mapa Polski”. Dzięki przystąpieniu do tej akcji, klasa 2B otrzymała od wydawnictwa bezpłatnie piękną fizyczną mapę ścienną Polski. W ramach tej akcji odbywa się także wymiana widokówek ze szkołami w całej Polsce.

Takie zajęcia na pewno długo pozostaną w pamięci małych naukowców.

 

Galeria zdjęć - doświadczenia

Galeria zdjęć - praca z mapą

 

 

Autor: Bożena Bielak
Odwiedzin :
 K O N T A K T     Admin. - Agnieszka Obrzud gimn@o2.pl                     ARCHIWUM WIADOMOŚCI 
Prawa autorskie do materiałów, zdjęć zamieszczonych na stronie zastrzeżone.