Szkoła Podstawowa nr 2 im. Juliusza Słowackiego w Starym Sączu (Gimnazjum do 2017r.)

 • Zajęcia integracyjne
 • Klasa pierwsza w Bibliotece Miejskiej
 • Klasa pierwsza tworzy koktaile
 • Występ z okazji Dnia Nauczyciela
 • Ślubowanie klas pierwszych
 • Wycieczka na Górę Miejską
 • Rycerze w naszej szkole
 • Nasi uczniowie przy pomniku Golgota Wschodu
 • Wygrywamy w Zawodach Siłowych
 • Casting na św. Mikołaja
 • Happy Teddy Bear Day
 • slider
 • Konkurs My Christmas Card
Zajęcia integracyjne 1 Klasa pierwsza w Bibliotece Miejskiej2 Klasa pierwsza tworzy koktaile3 Występ z okazji Dnia Nauczyciela4 Ślubowanie klas pierwszych5 Wycieczka na Górę Miejską6 Rycerze w naszej szkole7 Nasi uczniowie przy pomniku Golgota Wschodu8 Wygrywamy w Zawodach Siłowych9 Casting na św. Mikołaja10 Happy Teddy Bear Day11 Jasełka 201712 Konkurs My Christmas Card13
jquery slider by WOWSlider.com v8.7
 

 

 

Kolejne Czwartkowe Spotkanie z Wiedzą w Tłusty Czwartek, czyli pączek w roli głównej!


Tłusty Czwartek to taki dzień w roku, w którym można się objadać do woli, bez ryzyka przytycia, pod warunkiem, że objadamy się pączkami. Stare przysłowie mówi , że kto w tym dniu nie zje pączka, nie będzie miał szczęścia, dlatego od rana w naszej szkole gościły właśnie pączki. Zaczęło się wszystko od pięknych, własnoręcznie udekorowanych pączków, które uczniowie od samego rana przynosili na Pączkowy Konkurs, były one tak ciekawe, barwne oryginalne, że jury zamiast nagrodzić trzy wybrane, nagrodziło wszystkie i każdy uczestnik (39 osób) otrzymał - certyfikat – dzień bez pytania. Gratulujemy.

 

Konkurs na najpiękniej przyozdobiony pączek - galeria zdjęć 

 

Następnym punktem Czwartkowego Spotkania była audycji przygotowana przez Uczniowską Radę Szkolną, która miała za zadanie przybliżyć uczniom informację na temat Tłustego Czwartku, jego historii i tradycji z nim związanych. Później do klas „weszły pączki”.

Nie zabrakło ich także na balu, który w tym roku odbył się właśnie w Tłusty Czwartek, dlatego był karnawałowy, kostiumowy i pączkowy. Motywem przewodnim dla uczniów klas młodszych były baśnie, legendy, mity, dla klas starszych bohater literacki i historyczny. Gościliśmy, więc królów, księżniczki, wróżki, zaszczyciła nas swoją obecnością nawet sama M. Curie – Skłodowska. Wszyscy i „Mali i Duzi” bawili się doskonale. Dobra muzyka, ciekawe konkursy, zorganizowana i prowadzona przez Króla Piotra, Królową Oliwię i ich świtę: Zuzę, Martynę i Gabrysię zabawa mijała bardzo szybko. Królewska para miała naprawdę duży problem z wybraniem najlepszego kostiumu oraz wskazaniem swoich następców, czyli nowego króla i nowej królowej.

Po długiej naradzie zadecydowała i przyznała w klasach IV – V:

I miejsce - Marcin Malinowski kl. IVa

II miejsce - Szymon Francewski kl. IVb

III miejsce - Emilia Olszowska

 

 

Zabawa karnawałowa - klasy 4-5 - galeria zdjęć

 

W klasach starszych

I miejsce – Oliwia Tokarczyk

II miejsce – Elżbieta Padula

II miejsce – Zuzanna Król

 

Wybrała też trzy pary królewskie:

Wiktoria Ruman i Jakob Kuziel

Zuzanna Obrzud i Oskar Barściak

Patrycja Garwol i Kacper Hejmej

 

Zabawa karnawałowa - klasy 7-8 i gimnazjum - galeria zdjęć

 

Zwycięzcom wręczono upominki przygotowane przez opiekunów Uczniowskiej Rady Szkolnej. Po ceremonii wręczenia nagród nastąpiło uroczyste przekazanie władzy, czyli koronacja nowego króla i nowej królowej i ich pierwszy taniec, który był zarazem ostatnim elementem balu.

Uczniowska Rada Szkolna dziękuje wszystkim, którzy włączyli się w realizację kolejnego Czwartkowego Spotkania z Wiedzą, sponsorom nagród oraz Radzie Rodziców, która zakupiła dla całej społeczności szkolnej pączki.

Mamy nadzieję, że tego typu działania są dla was nie tylko dobrą zabawa, ale stanowią też ciekawą formę zdobywania wiedzy.

 

 

 

 

 

Autor: Opiekunowie URS
Odwiedzin :
 K O N T A K T     Admin. - Agnieszka Obrzud gimn@o2.pl                     ARCHIWUM WIADOMOŚCI 
Prawa autorskie do materiałów, zdjęć zamieszczonych na stronie zastrzeżone.