Kangur matematyczny

Dnia 21 marca 2019 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym „ Kangur 2019”. Do udziału w tegorocznej edycji przystąpiło 37 uczniów:

18 – w kategorii „Maluch” – z klasy czwartej

3 – w kategorii „Beniamin” – z klasy piątej

12 – w kategorii „Kadet” – z klas siódmych i ósmych

4 – w kategorii „Junior” – z klas 3 gimnazjum

Konkurs ma postać jednorazowego testu, który trwa 75 minut. Udział w „Kangurze” ma charakter zabawy z matematyką i jest treningiem logicznego myślenia. Konkurs jest jedną z form popularyzacji matematyki wśród młodzieży szkolnej.

W dniu konkursu każdy uczestnik otrzymał upominek – zabawkę logiczną. Konkurs został przeprowadzony pod kierunkiem Szkolnego Koordynatora Konkursu, Pani Agaty Kurowskiej.

Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za udział. Z niecierpliwością czekamy na wyniki, które otrzymamy w miesiącu maju bieżącego roku.

Autor: Agata Kurowska