REWIA NA LODZIE "NIEZWYKŁE PRZYGODY SINDBADA ŻEGLARZA"

W dniu 29 marca 2019 klasy  1a,1b i 2a  wraz z wychowawcami i opiekunami - wybrały się na Halę Lodową - MOSiR w Krynicy - Zdroju. Celem naszej wyprawy było obejrzenie przedstawienia teatralnego na lodzie "Niezwykłe przygody Sindbada żeglarza”. Wszyscy z zachwytem oglądaliśmy  opowieść opartą na motywach baśni Bolesława Leśmiana. Było to niesamowite widowisko w wykonaniu łyżwiarzy z całej Polski.  Zostaliśmy przeniesieni w świat niezwykłych przygód Sindbada. Podczas swojej podróży Sindbad przemierzył drogą morską prawie cały świat. Wielokrotnie znalazł się za burtą, by jako rozbitek wylądować na kolejnym nieznanym lądzie. Spotkał  królewnę o imieniu Najdroższa, królewnę Serminę.  Z każdej wyprawy powracał jednak do ukochanego wuja Tarabuka, niepoprawnego poety. Piraci, rude wojowniczki, Diabeł  Morski, ryby piły,... i inni  bohaterowie niezwykłego przedstawienia, ich umiejętności, barwne stroje, okazałe rekwizyty, choreografia… to wszystko robiło ogromne wrażenie. Występom towarzyszyła świetnie dobrana oprawa muzyczna. Wydarzenie to na długo pozostanie w naszej pamięci.

Autor: Stanisława Bielak