Szkoła Podstawowa nr 2 im. Juliusza Słowackiego w Starym Sączu
(Gimnazjum do 2017r.)

  • Warsztaty piernikowe
  • Wolontariat
  • Jasełka 2019
  • Erasmus+ Against Bullying for a Better Inclusion in Schools
  • Jasełka 2019
  • Erasmus+ Drzewo Dobroci
  • css slideshow
  • Mikołajki
Warsztaty piernikowe 1 Wolontariat2 Jasełka 20193 Erasmus+ Against Bullying for a Better Inclusion in Schools4 Jasełka 20195
Erasmus+ Drzewo Dobroci6 Słowacki dla najmłodszych - URS7 Mikołajki
 
 
slider jquery by WOWSlider.com v9.0
 

 

 

Gminny Turniej Wiedzy o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego


2 kwietnia 2019 r. w Szkole Podstawowej nr 1 im. ks. Józefa Tischnera w Starym Sączu odbył się etap gminny Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. W turnieju wzięli udział uczniowie ze szkół podstawowych z terenu Gminy Stary Sącz. Turniej zorganizowany był w dwóch grupach: grupa I – uczniowie szkół podstawowych w wieku 10-12 lat (rocznikowo), grupa II – uczniowie klas 7 i 8 oraz gimnazjum. I grupę rocznikową reprezentowała czteroosobowa drużyna (2 chłopców + 2 dziewczynki), a II grupę trzyosobowa drużyna wyłoniona w wyniku eliminacji szkolnych. 

 

Uczniowie rozwiązywali test wiedzy - złożony z 25 pytań, obejmujących zagadnienia dotyczące zasad i przepisów o ruchu pieszych, rowerzystów i motorowerzystów, znaków drogowych i sytuacji w ruchu drogowym i test skrzyżowań - złożony z 10 zadań polegających na ustaleniu prawidłowej kolejności przejazdu przez skrzyżowanie. Następnie przystępowali do jazdy rowerem po torze sprawnościowym złożonym z przeszkód: równoważnia, tarka, pochylnia, piaskownica, korytarz z desek, zwężenie, łezka, zatrzymanie w miejscu.

Ostatnią konkurencją było udzielanie pomocy przedmedycznej polegającej na wykonaniu przez całą drużynę zadania praktycznego w postaci udzielenia pomocy osobie poszkodowanej.

   

Organizatorem zawodów był pan Wiesław Warcholak, nauczyciel Szkoły Podstawowej nr 1 w Starym Sączu. Podczas turnieju obecny był policjant z Komisariatu Policji w Starym Sączu, sierżant mgr Paweł Mrowca.

Reprezentacja naszej szkoły rywalizowała z uczniami ze szkół: Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Starym Sączu i Szkoły Podstawowej z Przysietnicy.

Drużyna Szkoły Podstawowej nr 2 Starym Sączu (oddziały gimnazjalne) w składzie: Karol Kołodziej, Dawid Kamiński, Łukasz Dziedzina zajęła I miejsce.

Gratulujemy!

Opiekun drużyny: Teresa Tokarczyk

 

Autor: Teresa Tokarczyk
Odwiedzin :
 K O N T A K T     Admin. - Agnieszka Obrzud gimn@o2.pl                     ARCHIWUM WIADOMOŚCI 
Prawa autorskie do materiałów, zdjęć zamieszczonych na stronie zastrzeżone.