VI Turniej Strzelecki z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych

4 marca 2019 roku w Szkole Podstawowej w Barcicach odbył się VI Turniej Strzelecki z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Celem turnieju było uczczenie pamięci zamordowanych przez rosyjskie NKWD i polskie UB żołnierzy i partyzantów w latach 1945-1956, krzewienie patriotyzmu narodowego i zachowanie wśród młodego pokolenia Polaków pamięci o bohaterach walczących o wolność.

W turnieju startowały trzyosobowe zespoły reprezentujące szkoły podstawowe 4-6 i gimnazjalne. Szkołę Podstawową nr.2 im. J. Słowackiego w Starym Sączu reprezentowali:

w kategorii szkół podstawowych 4-6 juniorzy młodsi

Adam Orłowski kl.5b

Michał Handzlik kl.5b

Oskar Skoczeń kl.5a

w klasyfikacji drużynowej uczniowie zajęli V miejsce zdobyli 214 pkt./300

w kategorii gimnazjum

Michał Augustyniak kl.3c

Marek Zaremba kl.3c

Adrian Kowalik kl.8a

W kategorii drużynowej szkoły podstawowe i gimnazja kat. juniorzy uczniowie naszej szkoły zajęli I miejsce zdobywając 261 pkt. wyprzedzając SP w Barcicach, Niepubliczne SP w Starym Sączu, SP w Gołkowicach, I SDH Leśni Barcice, ZHP Sokoły przy SP1 w Starym Sączu, SP w Popowicach, SP w Podegrodziu.

W klasyfikacji indywidualnej

IV m zajął Adam Orłowski zdobył 88/100pkt.

IV m zajął Adrian Kowalik zdobył 90/100pkt.

VI m Michał Augustyniak zdobył 88/100pkt.

Zespół naszej szkoły otrzymał puchar, medale.

GRATULUJEMY

Opiekun: E. Dutka