Powiatowy Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

24 kwietnia 2019 r. w Zespole Szkół Samochodowych w Nowym Sączu odbył się Powiatowy Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. W turnieju wzięli udział uczniowie ze szkół podstawowych i gimnazjów z terenu miasta Nowego Sącza i powiatu nowosądeckiego. Turniej organizowany jest w dwóch grupach rywalizacyjnych: grupa I – uczniowie szkół podstawowych w wieku 10-12 lat (rocznikowo), grupa II – pozostali uczniowie. I grupę rocznikową reprezentowała czteroosobowa drużyna (2 chłopców + 2 dziewczynki), a II grupę trzyosobowa drużyna .

Uczniowie rozwiązywali test wiedzy - złożony z 25 pytań, obejmujących zagadnienia dotyczące zasad i przepisów o ruchu pieszych, rowerzystów i motorowerzystów, znaków drogowych i sytuacji w ruchu drogowym i test skrzyżowań - złożony z 10 zadań polegających na ustaleniu prawidłowej kolejności przejazdu przez skrzyżowanie.

Następnie przystępowali do jazdy rowerem po torze sprawnościowym składającym się z 6 przeszkód: rynny, żmijki, zwężenia, pochylni, przedmiotu do przewożenia, zawracania w kwadracie.

Ostatnią konkurencją było udzielanie pomocy przedmedycznej polegającej na wykonaniu przez całą drużynę, w czasie 5 minut zadania praktycznego w postaci udzielenia pomocy osobie poszkodowanej.

Głównym organizatorem zawodów był Zespół Szkół Samochodowych, Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu, Małopolski Ośrodek Ruchu Drogowego w Nowym Sączu i komenda Miejska Policji w Nowym Sączu.

Gminy terenu powiatu nowosądeckiego w II grupie reprezentowały następujące szkoły:

Szkoła Podstawowa nr 2 w Starym Sączu, Szkoła Podstawowa w Tęgoborzy, Szkoła Podstawowa w Klęczanach, Szkoła Podstawowa w Królowej Górnej, Szkoła Podstawowa w Lipiu, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Ptaszkowej, Szkoła Podstawowa w Homrzyskach, Szkoła Podstawowa w Popowicach, Szkoła Podstawowa w Jazowsku, Szkoła Podstawowa w Łęce.

Gminę Stary Sącz w II grupie wiekowej reprezentowała drużyna Szkoły Podstawowej nr 2 w Starym Sączu, wyłoniona w wyniku eliminacji gminnych, w składzie:

1. Dawid Kamiński kl. 3a Szkoła  Podstawowa nr 2 w Starym Sączu ( oddziały gimnazjalne ).

2. Karol Kołodziej kl 3d Szkoła Podstawowa nr 2 w Starym Sączu (oddziały gimnazjalne).

3. Szymon Warcholak Niepubliczna Szkoła  Podstawowa w Starym Sączu (oddziały gimnazjalne).

W wyniku rywalizacji drużyna Szkoły Podstawowej nr 2 w Starym Sączu zajęła 2 miejsce, przegrywając z uczniami ze Szkoły Podstawowej z Lipia.

Opiekun drużyny: Teresa Tokarczyk

GRATULUJEMY!