Szkoła Podstawowa nr 2 im. Juliusza Słowackiego w Starym Sączu (Gimnazjum do 2017r.)

 • Zajęcia integracyjne
 • Klasa pierwsza w Bibliotece Miejskiej
 • Klasa pierwsza tworzy koktaile
 • Występ z okazji Dnia Nauczyciela
 • Ślubowanie klas pierwszych
 • Wycieczka na Górę Miejską
 • Rycerze w naszej szkole
 • Nasi uczniowie przy pomniku Golgota Wschodu
 • Wygrywamy w Zawodach Siłowych
 • Casting na św. Mikołaja
 • Happy Teddy Bear Day
 • slider
 • Konkurs My Christmas Card
Zajęcia integracyjne 1 Klasa pierwsza w Bibliotece Miejskiej2 Klasa pierwsza tworzy koktaile3 Występ z okazji Dnia Nauczyciela4 Ślubowanie klas pierwszych5 Wycieczka na Górę Miejską6 Rycerze w naszej szkole7 Nasi uczniowie przy pomniku Golgota Wschodu8 Wygrywamy w Zawodach Siłowych9 Casting na św. Mikołaja10 Happy Teddy Bear Day11 Jasełka 201712 Konkurs My Christmas Card13
jquery slider by WOWSlider.com v8.7
 

 

 

Powiatowy Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym


24 kwietnia 2019 r. w Zespole Szkół Samochodowych w Nowym Sączu odbył się Powiatowy Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. W turnieju wzięli udział uczniowie ze szkół podstawowych i gimnazjów z terenu miasta Nowego Sącza i powiatu nowosądeckiego. Turniej organizowany jest w dwóch grupach rywalizacyjnych: grupa I – uczniowie szkół podstawowych w wieku 10-12 lat (rocznikowo), grupa II – pozostali uczniowie. I grupę rocznikową reprezentowała czteroosobowa drużyna (2 chłopców + 2 dziewczynki), a II grupę trzyosobowa drużyna .

Uczniowie rozwiązywali test wiedzy - złożony z 25 pytań, obejmujących zagadnienia dotyczące zasad i przepisów o ruchu pieszych, rowerzystów i motorowerzystów, znaków drogowych i sytuacji w ruchu drogowym i test skrzyżowań - złożony z 10 zadań polegających na ustaleniu prawidłowej kolejności przejazdu przez skrzyżowanie.

Następnie przystępowali do jazdy rowerem po torze sprawnościowym składającym się z 6 przeszkód: rynny, żmijki, zwężenia, pochylni, przedmiotu do przewożenia, zawracania w kwadracie.

Ostatnią konkurencją było udzielanie pomocy przedmedycznej polegającej na wykonaniu przez całą drużynę, w czasie 5 minut zadania praktycznego w postaci udzielenia pomocy osobie poszkodowanej.

Głównym organizatorem zawodów był Zespół Szkół Samochodowych, Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu, Małopolski Ośrodek Ruchu Drogowego w Nowym Sączu i komenda Miejska Policji w Nowym Sączu.

Gminy terenu powiatu nowosądeckiego w II grupie reprezentowały następujące szkoły:

Szkoła Podstawowa nr 2 w Starym Sączu, Szkoła Podstawowa w Tęgoborzy, Szkoła Podstawowa w Klęczanach, Szkoła Podstawowa w Królowej Górnej, Szkoła Podstawowa w Lipiu, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Ptaszkowej, Szkoła Podstawowa w Homrzyskach, Szkoła Podstawowa w Popowicach, Szkoła Podstawowa w Jazowsku, Szkoła Podstawowa w Łęce.

Gminę Stary Sącz w II grupie wiekowej reprezentowała drużyna Szkoły Podstawowej nr 2 w Starym Sączu, wyłoniona w wyniku eliminacji gminnych, w składzie:

1. Dawid Kamiński kl. 3a Szkoła  Podstawowa nr 2 w Starym Sączu ( oddziały gimnazjalne ).

2. Karol Kołodziej kl 3d Szkoła Podstawowa nr 2 w Starym Sączu (oddziały gimnazjalne).

3. Szymon Warcholak Niepubliczna Szkoła  Podstawowa w Starym Sączu (oddziały gimnazjalne).

W wyniku rywalizacji drużyna Szkoły Podstawowej nr 2 w Starym Sączu zajęła 2 miejsce, przegrywając z uczniami ze Szkoły Podstawowej z Lipia.

Opiekun drużyny: Teresa Tokarczyk

 

GRATULUJEMY!

Zapraszamy do galerii zdjęć

 

Autor: Teresa Tokarczyk
Odwiedzin :
 K O N T A K T     Admin. - Agnieszka Obrzud gimn@o2.pl                     ARCHIWUM WIADOMOŚCI 
Prawa autorskie do materiałów, zdjęć zamieszczonych na stronie zastrzeżone.
 
Telefony komórkowe - porównaj na Ceneo.pl