XVII Międzyszkolny Konkurs Recytatorski im. Mariana Jonkajtysa

2 kwietnia 2019 r. odbył się już po raz XVII Międzyszkolny Konkurs Recytatorski im. Mariana Jonkajtysa pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Nowego Sącza. Jego organizatorami są: Zespół Szkół nr 2 im. Sybiraków w Nowym Sączu oraz Stowarzyszenie Pamięci Zesłanych na Sybir. Konkurs ten ma na celu:

- popularyzowanie poezji upamiętniającej losy Polaków zesłanych na ,,nieludzką ziemię’’

- promowanie młodych talentów,

- pobudzanie do poznawania poezji, jako dziedziny sztuki i gałęzi literatury,

- rozwijanie wrażliwości artystycznej.

Organizatorzy podzielili konkurs na trzy kategorie wiekowe:

- szkoła podstawowa, klasy I – IV,

- szkoła podstawowa, klasyV - VIII

- gimnazjum i szkoły ponadgimnazjalne.

Każdy uczestnik miał zaprezentować jeden utwór poetycki dotyczący tematyki zesłań na Syberię, a czas występu nie mógł przekroczyć 5 minut.

W naszej szkole, jak co roku, zostały przeprowadzone eliminacje do konkursu. Wzięli w nich udział uczniowie gimnazjum i szkoły podstawowej.Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe, a najlepszym recytatorom: Karolowi Karlakowi - kl. 4A, Oliwii Tokarczyk - kl. 8C, Marcie Pustułce – kl.3B gimnazjum  przypadł zaszczyt reprezentowania szkoły w XVII edycji konkursu.

Jesteśmy dumni z wyników  naszych uczniów :

III miejsce w swojej kategorii wiekowej zajął  Karol Karlak, wyróżnienie otrzymała Oliwia Tokarczyk.

Karolowi i Oliwce gratulujemy!

Autor: Halina Madziar