Finał X Powiatowego Konkursu Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych w udziałem naszych uczniów

X Powiatowy Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych dobiegł końca. Tegoroczna, jubileuszowa edycja konkursu organizowana przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. ks.  prof. Józefa Tischnera w Starym Sączu, zakończyła się sukcesem, również dla młodzieży naszej szkoły. Tematem konkursu była wiedza o Zjednoczonym Królestwie Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej.

Tytuł i dyplom finalisty X Powiatowego Konkursu Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych zdobyło 5 uczennic naszej szkoły: Weronika Sojka z kl.3 a gimnazjum, Patrycja Szabla z kl. 3b gimnazjum, Urszula Janczura z kl. 7a, Wiktoria Weber z kl. 3b gimnazjum oraz Amelia Tokarczyk z kl. 7a.

Wiktoria Weber znalazła się w gronie samych laureatów, zdobywając również wyróżnienie na szczeblu powiatowym.

W części artystycznej, w której zadanie polegało na wykonaniu piosenki artysty pochodzącego z terenu Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej naszą szkołę reprezentowała Sophia Israel z kl. 7a. Podczas finału powiatowego, Sophia przepięknie zaśpiewała piosenkę brytyjskiej piosenkarki Adele „Set fire to the rain”.

Gratulujemy!

Autor: Beata Damasiewicz, Agnieszka Obrzud