Polskie legendy w języku angielskim - już wkrótce premiera szkolnego „Projektu z klasą”

Uczniowie klas czwartych i piątych realizujący tegoroczny „Projekt z klasą” od kilku miesięcy spotykają się w piątkowe popołudnia, aby doskonalić swoje umiejętności językowe i grę sceniczną. Sala lekcyjna zamienia się w scenę teatralną, gdzie uczniowie opowiadają po angielsku „Legendę o Smoku Wawelskim” oraz „Legendę o Lechu, Czechu i Rusie”.

Występują już z coraz większą pewnością i wiarą w swoje umiejętności. Przed nimi jeszcze tylko próba generalna, a potem już tylko wielki debiut sceniczny. Podczas premiery na scenie teatralnej pojawi się gościnnie również grupa uczniów z klas pierwszych i drugich w strojach krakowskich.

Uczniowie biorący udział w „Projekcie z klasą” wraz z koordynatorami projektu serdecznie zapraszają na premierę legend w języku angielskim do kina Sokół we czwartek, 9 majagodz. 16:30. Wstęp wolny.

Autor: Beata Damasiewicz, Agnieszka Obrzud