• Warsztaty piernikowe
  • Wolontariat
  • Jasełka 2019
  • Erasmus+ Against Bullying for a Better Inclusion in Schools
  • Jasełka 2019
  • Erasmus+ Drzewo Dobroci
  • css slideshow
  • Mikołajki
Warsztaty piernikowe 1 Wolontariat2 Jasełka 20193 Erasmus+ Against Bullying for a Better Inclusion in Schools4 Jasełka 20195 Erasmus+ Drzewo Dobroci6 Słowacki dla najmłodszych - URS7 Mikołajki 8
slider jquery by WOWSlider.com v9.0
 

 

 

PRACA LEŚNIKA – ZAJĘCIA DLA KLAS DRUGICH W STAROSĄDECKIM NADLEŚNICTWIE


        Praca leśnika to praca niełatwa, mająca wiele aspektów. Klasy drugie naszej szkoły miały możliwość zapoznania się z nią bezpośrednio „u źródła”, czyli w starosądeckim Nadleśnictwie. Tam pani Agnieszka Bukała bardzo ciekawie opowiedziała nam o tym, na czym polega ich praca i jakie wykorzystują w niej narzędzia, co daje nam las i jak go chronić, jakie zwierzęta spotkamy w naszych lasach i jakie mogą stwarzać zagrożenie oraz w jaki sposób każdy z nas może zostać przyjacielem lasu. Jej słowa wspierała prezentacja multimedialna oraz ciekawe eksponaty:  skóra wilka, lisa, borsuka, kuny, kości czaszki sarny i kozła sarny, blaszki, którymi oznacza się drewno legalnie wycinane z lasu. Dzieci mogły wszystkiego dotknąć i posłuchać ciekawej opowieści na temat różnych zwierząt. Na przykład tak źle kojarząca nam się pospolita mucha, okazuje się, że jest bardzo pożyteczna w oczyszczaniu lasu z resztek organicznych, a jej larwy pomagają człowiekowi w oczyszczaniu ran. Z kolei pracowite mrówki, które też są czyścicielami lasu, wytwarzają jad pomocny w reumatyzmie, oparzeniach i dla układu oddechowego. Po zakończonych zajęciach każde dziecko dostało odblask w nietypowym kształcie żabki, dzika, liska, jelonka, bobra, łosia czy jeżyka oraz rozsadę świerku lub jodły do samodzielnego posadzenia. Dołączyliśmy w ten sposób do akcji zainicjowanej przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Andrzeja Dudy ”#sadziMY”.  Do szkolnej biblioteczki pani Agnieszka przekazała 4 urocze książeczki w albumowej formie o roślinach chronionych, owadach i ptakach naszych lasów oraz o królestwie grzybów.

Taka forma zajęć bardzo przypadła dzieciom do gustu. Bardzo dziękujemy kierownictwu Nadleśnictwa w Starym Sączu za zorganizowanie ciekawych zajęć i miłe upominki dla uczniów.

Galeria zdjęć

 

 

 

Autor: Uczniowie klas 2A i 2B wraz wychowawczyniami: p. Bożeną Bielak i p. Stanisławą Bielak
Odwiedzin :
 K O N T A K T     Admin. - Agnieszka Obrzud gimn@o2.pl                     ARCHIWUM WIADOMOŚCI 
Prawa autorskie do materiałów, zdjęć zamieszczonych na stronie zastrzeżone.