Szkoła Podstawowa nr 2 im. Juliusza Słowackiego w Starym Sączu (Gimnazjum do 2017r.)

 • Zajęcia integracyjne
 • Klasa pierwsza w Bibliotece Miejskiej
 • Klasa pierwsza tworzy koktaile
 • Występ z okazji Dnia Nauczyciela
 • Ślubowanie klas pierwszych
 • Wycieczka na Górę Miejską
 • Rycerze w naszej szkole
 • Nasi uczniowie przy pomniku Golgota Wschodu
 • Wygrywamy w Zawodach Siłowych
 • Casting na św. Mikołaja
 • Happy Teddy Bear Day
 • slider
 • Konkurs My Christmas Card
Zajęcia integracyjne 1 Klasa pierwsza w Bibliotece Miejskiej2 Klasa pierwsza tworzy koktaile3 Występ z okazji Dnia Nauczyciela4 Ślubowanie klas pierwszych5 Wycieczka na Górę Miejską6 Rycerze w naszej szkole7 Nasi uczniowie przy pomniku Golgota Wschodu8 Wygrywamy w Zawodach Siłowych9 Casting na św. Mikołaja10 Happy Teddy Bear Day11 Jasełka 201712 Konkurs My Christmas Card13
jquery slider by WOWSlider.com v8.7
 

 

 

WYCIECZKA DO MUZEUM INŻYNIERII MIEJSKIEJ W KRAKOWIE


30 kwietnia sześcioro uczniów klas drugich naszej szkoły wyjechało do Krakowa na ciekawą wycieczkę. Była ona uwieńczeniem zajęć z robotyki, na które uczęszczały dzieci z klas 2A i 2B. Zajęcia były zorganizowane przez stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Brama Beskidu w ramach projektu „Nowoczesna szkoła – przepustką do kariery”. W wycieczce towarzyszyły nam dzieci ze szkół podstawowych z Moszczenicy, Gabonia, Barcic i starosądeckiej „jedynki”.

 

Wtorek powitał nas pogodą deszczową, ale wszystkim humory dopisywały. Droga do Krakowa szybko zleciała i już o 9 rano wysiedliśmy na krakowskim starym Kazimierzu. Podzieleni na grupy zwiedziliśmy najpierw Muzeum Inżynierii Miejskiej, a w nim wystawę starych tramwajów z Krakowa, Warszawy czy Poznania. Mogliśmy wejść do każdego wagonu i usiąść na drewnianych ławkach, a nawet na miejscu konduktora. Niektórzy z nas po raz pierwszy widzieli tramwaje, zarówno te „wiekowe”, jak i te, które podziwialiśmy jak sunęły po szynach w Krakowie. Pani przewodnik ciekawie opowiedziała nam historię komunikacji tramwajowej i odpowiadała na nasze pytania. Potem obejrzeliśmy jeszcze drugą wystawę. Dowiedzieliśmy się, w jaki sposób można szyfrować wiadomości, kto wynalazł telefon i jak wyglądały i działały pierwsze aparaty, co to jest telegraf i alfabet Morse’a. Mogliśmy sprawdzić, jak fale dźwiękowe docierają do adresata.

Po przerwie, w trakcie której zjedliśmy obiad, przeszliśmy do budynku, w którym odbyły się zajęcia warsztatowe. Pod okiem profesjonalnych instruktorów mogliśmy budować z klocków LEGO postacie, maszyny, pojazdy czy roboty, które następnie po odpowiednim zaprogramowaniu „ożywały” na naszych oczach, kręcąc się w kółko, jeżdżąc czy wykonując inne czynności. Czuliśmy się jak prawdziwi konstruktorzy i programiści. Pracowaliśmy wytrwale, ale przy takiej przyjemnej pracy połączonej z zabawą czas szybko płynął.

W drodze powrotnej niektórych zmęczonych wyprawą zmorzył sen. Pewnie śnili o robotach w kolorowych tramwajach J Inni słuchali muzyki solidarnie dzieląc się słuchawkami. Jeszcze inni dyskutowali o przeżyciach dnia. O czasie bezpiecznie wysiedliśmy w Starym Sączu, gdzie po 12 godzinach wycieczki czekali na nas rodzice.

Na pewno na długo zapamiętamy nasze spotkanie z kolorowymi tramwajami oraz kreatywne zajęcia z robotyki. Dziękujemy kierownictwu stowarzyszenia LGD Brama Beskidu za możliwość przeżycia takich wrażeń w czasie wycieczki.

 Galeria zdjęć

 

 


 

 

Autor: Bożena Bielak
Odwiedzin :
 K O N T A K T     Admin. - Agnieszka Obrzud gimn@o2.pl                     ARCHIWUM WIADOMOŚCI 
Prawa autorskie do materiałów, zdjęć zamieszczonych na stronie zastrzeżone.
 
Telefony komórkowe - porównaj na Ceneo.pl