Witaj majowa jutrzenko!

We wtorek miała miejsce w naszej szkole uroczysta akademia z okazji uchwalenia Konstytucji 3 – go maja. Po powitaniu zgromadzonych zabrzmiała melodia poloneza do której zatańczyli uczniowie klasy I b przygotowani przez Panią Annę Kozik. Montaż słowno – muzyczny pod kierunkiem pań :  E. Mrówki, M. Bielak i E. Sojki prezentowała młodzież z klasy 7a : Karolina Sopata, Amelia Tokarczyk, Aleksandra Sułkowska, Maksymilian Tokarczyk, Maksymilian Dyrek, Karol Ogórek oraz Oliwia Tokarczyk z klasy 8c. Prowadzącym był Piotr Padula zaś akademię uświetniły uczennice klasy 5b: Anna Sztafa i Julia Pituch śpiewając „ Majową jutrzenkę”. Na koniec wysłuchaliśmy pieśni pt. „ Żeby Polska była Polską”, w której występujących wspierali swoimi głosami uczniowie z klasy 7a i z klas trzecich gimnazjum. Nad częścią wokalną czuwała Pani Justyna Tyka. Na zakończenie uroczystości zabrała głos Pani Dyrektor Wioletta Nowak. Dziękując za akademię szczególnie wyróżniła pierwszoklasistów, którzy oczarowali swoim występem wszystkich obecnych. Zostały też wręczone nagrody dla klas biorących udział w konkursie na najładniejszy kotylion – symbol patriotyczny. Nagrodzone prace stanowiły element scenografii naszej akademii.

Autor: Ewa Sojka