UCZNIOWIE PISZĄ... Uczniowie Słowackiego w Pradze

W dniach 09-10.05.2019r klasy 8 naszej szkoły pojechały na dwudniową wycieczkę do Pragi. Zbiórka była o godzinie 23:45, a o północy już wyruszyliśmy. Około godziny 8 byliśmy na miejscu i odrazu rozpoczęliśmy zwiedzanie. Pani przewodnik oprowadzała nas po tym pięknym mieście, szczegółowo opowiadając historię Pragi i zabytków, które widzieliśmy. Najpierw udaliśmy się na rynek Starego Miasta, a później zobaczyliśmy Ratusz Staromiejski ze słynnym zegarem astronomicznym. Następnie wyruszyliśmy w stronę Uniwersytetu Karola, Wieży Prochowej, Placu Wacława i Josevovu- dzielnicy żydowskiej. Po tak długim zwiedzaniu, zmęczeni około godziny 18 udaliśmy się do hotelu gdzie czekała na nas obiadokolacja. Drugi dzień rozpoczął się śniadaniem o godzinie 7:30, a o 8:30 już wykwaterowaliśmy się z hotelu i udaliśmy w dalszą podróż. Czekało na nas dalsze zwiedzanie Pragi. Pierwszym zabytkiem, który zobaczyliśmy w drugim dniu wycieczki był kompleks Hradczan, później Zamek Praski, Katedra Św. Wita, Złota Uliczka, praska Loreta, dzielnica Mała Strana, Kościół Św. Mikołaja i Most Karola. Mimo tak zapełnionego harmonogramu nie brakło czasu na zakup pamiątek oraz słodyczy. Około godziny 15 wyruszyliśmy do Starego Sącza, po północy byliśmy już przed budynkiem szkoły. Każdemu bardzo podobała się wycieczka. Praga jest pięknym miastem, z wieloma zabytkami. To nie była tylko wycieczka, ale i cenna lekcja historii.

Autor: Zuzanna Król - klasa 8b