Szkoła Podstawowa nr 2 im. Juliusza Słowackiego w Starym Sączu
(Gimnazjum do 2017r.)

Warsztaty piernikowe 1 Wolontariat2 Jasełka 20193 Erasmus+ Against Bullying for a Better Inclusion in Schools4 Jasełka 20195
Erasmus+ Drzewo Dobroci6 Słowacki dla najmłodszych - URS7 Mikołajki

Przywrócić głos Niezłomnym, Nieobecnym na lekcjach historii

http://www.sp21sacz.edu.pl/wp-content/uploads/2019/03/Bez-tytu%C5%82u-300x293.png Przywrócić głos Niezłomnym, Nieobecnym na lekcjach historii

10 maja 2019r. w Szkole Podstawowej nr 21 im. Św. Jana Pawła II w Nowym Sączu odbyło się uroczyste zakończenie Ogólnopolskiego Konkursu HistorycznegoPrzywrócić głos Niezłomnym, Nieobecnym na lekcjach historii”.

Celem konkursu było upamiętnienie nieznanych lub zapomnianych postaci z najnowszej historii Polski: gen. brygady pilota Stanisława Skalskiego – jednego z najwybitniejszych polskich pilotów myśliwskich II wojny światowej, bohatera bitwy o Anglię, gen. brygady Andrzeja Galicy – twórcy jednostek podhalańskich i polskich wojsk górskich oraz ks. prałata Bernardyna Dziedziaka niezłomnego kapłana diecezji tarnowskiej.

W uroczystej akademii poprzedzonej prezentacją prac multimedialnych, plastycznych (rysunki Wiktorii Damasiewicz z kl. 4a i Julki Janik z kl.1a) i modeli samolotów wzięli udział posłowie i senatorowie RP, oficerowie Wojska Polskiego, nauczyciele, rodzice oraz wyróżnieni uczniowie z kraju i zagranicy. Wśród wyróżnionych uczniów znalazł się Bartek Mazur uczeń kl. 4a SP nr 2 im. J. Słowackiego w Starym Sączu, laureat konkursu w kategorii: szkoły podstawowe, kl. 4-6, prezentacja multimedialna upamiętniająca postać ks. prałata Bernardyna Dziedziaka.

Bartek Mazur to ciekawy świata, kreatywny młody człowiek, zafascynowany historią i technikami informatycznymi. Postać ks. prałata B. Dziedziaka, bardzo go poruszyła i zafascynowała. Bartek przygotował oryginalną prace o księdzu Dziedziaku, który był m.in. dziekanem dekanatu limanowskiego, a potem ujanowickiego, kaznodzieją, społecznikiem, a także nauczycielem tajnego nauczania, kierownikiem duchowym oddziału AK i wielkim patriotą.

Bartkowi podczas wręczenia nagród towarzyszył dumny tata i pani Maria Bielak - naukowy opiekun ucznia.

Gratulujemy!