Szkoła Podstawowa nr 2 im. Juliusza Słowackiego w Starym Sączu (Gimnazjum do 2017r.)

 • Zajęcia integracyjne
 • Klasa pierwsza w Bibliotece Miejskiej
 • Klasa pierwsza tworzy koktaile
 • Występ z okazji Dnia Nauczyciela
 • Ślubowanie klas pierwszych
 • Wycieczka na Górę Miejską
 • Rycerze w naszej szkole
 • Nasi uczniowie przy pomniku Golgota Wschodu
 • Wygrywamy w Zawodach Siłowych
 • Casting na św. Mikołaja
 • Happy Teddy Bear Day
 • slider
 • Konkurs My Christmas Card
Zajęcia integracyjne 1 Klasa pierwsza w Bibliotece Miejskiej2 Klasa pierwsza tworzy koktaile3 Występ z okazji Dnia Nauczyciela4 Ślubowanie klas pierwszych5 Wycieczka na Górę Miejską6 Rycerze w naszej szkole7 Nasi uczniowie przy pomniku Golgota Wschodu8 Wygrywamy w Zawodach Siłowych9 Casting na św. Mikołaja10 Happy Teddy Bear Day11 Jasełka 201712 Konkurs My Christmas Card13
jquery slider by WOWSlider.com v8.7
 

 

 

Dzień Wody


Witamy,

to kolejny nasz list, chyba ostatni w tym roku szkolnym. Chcemy w nim podsumować bieżące działania, które realizowaliśmy w naszej szkole. Chodzi nam o Dzień Ziemi.

Obchody Dnia Ziemi przypadają na 22 kwietnia, ale w tym roku kwiecień był wyjątkowy – egzaminy, święta, dlatego postanowiliśmy, przenieść je na maj i poświęcić WODZIE, proponując Święto Wody.

Tradycyjnie wyszliśmy z założenia, że nie tylko bawimy, ale taż uczymy. Dlatego nasze działania rozpoczęliśmy od „mówiących drzwi” - ciekawej metody, wykorzystywanej już wielokrotnie, która polega na wywieszaniu informacji, ciekawostek, pytań – właśnie na drzwiach. Można z nich korzystać w czasie przerw, przed i po lekcjach. Następnie była audycja, gazetka tematyczna i degustacja wody mineralnej. Mogliście skosztować popularnych wód: Piwniczanki. Kryniczanki, Muszyny, ale nie zabrakło też: Jana, Zubra czy Słotwinki. O dziwo, największym zainteresowaniem cieszyły się właśnie te ostatnie, chociaż czasami zainteresowanie kończyło po przysłowiowym „pierwszym łyku”.

Dla klas starszych – 8b i 3b gimnazjum zorganizowaliśmy spotkanie z „Wodociągami”. Prelekcja, która odbyła się w naszej szkole, dotyczyła uzdatniania wody i oczyszczania ścieków. Była wprowadzeniem do wycieczki zorganizowanej przez Sądeckie Wodociągi. W trakcie zwiedzania Zakładu Uzdatniania Wody w Stary Sączu uczniowie mogli prześledzić drogę wody – od ujęcia na rzece Dunajec do naszych domów. Następnie Oczyszczalnia Ścieków Komunalnych w Nowym Sączu, i tu znowu droga – od naszych domów do rzeki Dunajec. Dodatkowo uczniowie zapoznali się z procesem otrzymywania biogazu oraz jego wykorzystaniem. Po ciekawej i „uczącej wycieczce” wróciliśmy do szkoły, gdzie czekały na nas jeszcze małe souveniry – niespodzianki przekazane przez organizatora wycieczki.

Mamy nadzieję, ze nasze pomysły - przedsięwzięcia wzbogacają Wasza wiedzę i zaowocują w przyszłości mądrymi, świadomymi wyborami.

Kończąc, chcemy podziękować przede wszystkim Wam za zainteresowanie i udział w proponowanych działaniach.

Dziękujemy także Sądeckim Wodociągom za zorganizowanie prelekcji, wycieczki i umożliwienie zwiedzenia dwóch obiektów technologicznych.

Dziękujemy również Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych za sfinansowanie zakupu wody mineralnej.

 

Galeria zdjęć

 

 

 

Autor: URS z opiekunami
Odwiedzin :
 K O N T A K T     Admin. - Agnieszka Obrzud gimn@o2.pl                     ARCHIWUM WIADOMOŚCI 
Prawa autorskie do materiałów, zdjęć zamieszczonych na stronie zastrzeżone.