Poezja Adama Ziemianina w ilustracjach autorskich

Wiktoria Damasiewicz z kl. IVa Szkoły Podstawowej nr 2 im. Juliusza Słowackiego w Starym Sączu zdobyła II miejsce w I Powiatowym Konkursie Plastycznym „Poezja Adama Ziemianina w ilustracjach dzieci i młodzieży”, a nagrodę w jej imieniu odebrali z rąk poety Adama Ziemianina obecni na wernisażu wystawy dziadkowie Wiktorii. Wernisaż wystawy odbywający się 15 maja 2019 roku w Muzeum Regionalnym „Państwa Muszyńskiego” w Muszynie zbiegł się bowiem z udziałem uczennicy „Dwójki” wraz z Językowym Teatrem Szkolnym w XXVI Wojewódzkim Przeglądzie Małych Form Teatralnych „Bliżej Świata” w Krakowie. Zespół Szkolno-Przedszkolny w Muszynie oraz Muzeum  Regionalne „Państwa Muszyńskiego” działające przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Muszynie przygotowali wernisaż wystawy prac złożonych na konkurs „Poezja Adama Ziemianina w ilustracjach autorskich”.  Podczas wernisażu nagrody laureatom konkursu wręczał Adam Ziemianin. Na wystawie w Muzeum Regionalnym „Państwa Muszyńskiego” przy ulicy Krzywej 1 można obejrzeć dwie prace uczniów naszej szkoły, Wiktorii Damasiewicz z kl. IVa- zdobywczyni II miejsca oraz Piotra Damasiewicza z kl.  Va, który również reprezentował naszą szkołę w konkursie. Wiktoria Damasiewicz przygotowała pracę będącą ilustracją do wiersza Adama Ziemianina pt. „Bieszczady 2005”, a Piotr Damasiewicz wykonał pracę malarską do wiersza Adama Ziemianina pt. „Wiosna pod Żegiestowem”.

Warto nadmienić, iż organizatorem I Powiatowego Konkursu  Plastycznego „Poezja Adama Ziemianina w ilustracjach autorskich dzieci i młodzieży” był Zespół Szkolno-Przedszkolny w Muszynie. Konkurs został zorganizowany pod honorowym patronatem Starosty Nowosądeckiego oraz Burmistrza Miasta i Gminy Uzdrowiskowej Muszyna. Udział w konkursie był dla dzieci i młodzieży świetną okazją do bliższego poznania poezji Adama Ziemianina. Zadanie konkursowe polegało bowiem na wykonaniu pracy będącej ilustracją do wybranego wiersza Adama Ziemianina dowolną techniką malarską w formacie A3.

Autor: Beata Damasiewicz