Narodzenie zespołu tanecznego w naszej szkole

Taniec daje możliwość wszechstronnego rozwoju, kształtuje poczucie rytmu, pozwala lepiej poczuć możliwości swojego ciała oraz poprawia koordynację ruchową, a także sprzyja integracji uczestników, daje przyjemność i radość ze wspólnego ruchu .

W październiku 2018 roku zebrała się dwudziesto osobowa grupa młodych tancerzy, która podczas regularnych spotkań ćwiczy układy choreograficzne przygotowane przez opiekuna i założyciela zespołu panią Annę Kozik. Każda próba jest bardzo wyczekiwana ponieważ jest wiele  radości i dobrego humoru.

Na wiosnę cała społeczność szkolna zastanawiała się i zapisywała swoje propozycje dotyczące nazwy zespołu tanecznego. W magicznej skrzynce zebrało się ponad 100 propozycji. Powołana komisja wybrała nazwę, a pomysłodawców - uczniów klasy 3c gimnazjum z wychowawcą panią Małgorzatą Maśko nagrodziła.

Zespół taneczny, który zatańczy do każdego rodzaju, gatunku muzyki działający w Szkole Podstawowej nr 2 im. Juliusza Słowackiego w Starym Sączu nosi nazwę PETRUS.

Zespól PETRUS ma już za sobą dwa wystąpienia publiczne.

Pierwszy układ taneczny w stylu kowbojskim przygotował i zaprezentował z okazji Dnia Babci i Dziadka.

Drugi taniec Polonez z okazji 3 maja - debiut przed społecznością szkolną.

Aktualnie zespół przygotowuje i ćwiczy z okazji Dnia Rodziny mix muzyczny i taneczny, którym motywem przewodnim będzie Samba.

Kolejny występ będzie dla przedszkolaków.

Zespół zatańczy również z nowym układem do utworu muzycznego Piotra Czajkowskiego „Taniec Cukrowej Wróżki”, który będzie elementem w przedstawieniu pt: „Balladyna” Juliusza Słowackiego, który przygotowuje zespół teatralny Nim Nul pod opieka pani Zofii Trzycińskiej.

Polonez podczas akademii z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Autor: Anna Kozik