UCZNIOWIE PISZĄ... Wizyta u Słowackiego

3 kwietnia 2019 roku uczniowie klasy 8c, 7a oraz członkowie Uczniowskiej Rady Szkolnej wybrali się na wycieczkę do Krakowa, która była jedną z pierwszych inicjatyw związanych z Rokiem Juliusz Słowackiego - Naszego Patrona. Jej głównym celem była wizyta na Wawelu – złożenie kwiatów przy grobie Juliusza Słowackiego.

Po przybyciu do Krakowa udaliśmy się na Zamek Wawelski, aby oddać hołd Naszemu Patronowi - Juliuszowi Słowackiemu i złożyć piękny bukiet na grobie artysty. Następnie przeszliśmy uliczkami miasta do Teatru im. Juliusza Słowackiego na sztukę  pt. ,,Zemsta''. Po spektaklu, który był dla nas ciekawym przeżyciem, udaliśmy się do Centrum Jana Pawła II na wystawę Całunu Turyńskiego ,,Kim Jest Człowiek z Całunu?''. Wysłuchaliśmy prelekcji pracownika muzeum, który w interesujący sposób przedstawił historię, pochodzenie tego wyjątkowego dla nas „płótna”, wprowadzając nas tym samym w atmosferę zbliżających się świąt. Po obejrzeniu repliki całunu, wyruszyliśmy w drogę powrotną do Starego Sącza.

Wycieczka podobała się każdemu! Dla wielu z nas była wyjątkowym „duchowym” przeżyciem i na pewno pozostanie w naszej pamięci.

Autor: Oliwia Tokarczyk - klasa 8c