Debiut w prawdziwej książce dla uczennicy naszej szkoły

W dniu 28 maja 2019 w siedzibie wydawnictwa Nowa Era miało miejsce posiedzenie jury trzeciego ogólnopolskiego konkursu literackiego dla uczniów szkół podstawowych „Popisz się talentem 2019”. Spośród 1313 zgłoszonych prac literackich, jury wyłoniło trzydziestu laureatów, których prace złożą się na pokonkursową książkę, która zostanie wydana jesienią.

Wśród laureatów, znalazła się również uczennica naszej szkoły. Debiut w prawdziwej książce to nagroda jaka czeka Wiktorię Damasiewicz z klasy IVa.

Temat tegorocznej, trzeciej edycji konkursu brzmiał: „O czym marzą dzieci”. Prace zostały rozpatrywane w dwóch kategoriach: uczniowie klas I-IV oraz klas V-VIII. Inspiracją do napisania własnego opowiadania były poniższe słowa:

Moi drodzy, potrzebuję pomocy! W czym? Najlepiej opowiem Wam wszystko od początku. Dziś rano, gdy szedłem przez park, zobaczyłem coś niezwykłego. Pod jednym z drzew pojawił się kiosk z napisem „Punkt spełniania marzeń”. Przed kioskiem stała kolejka dzieci i nastolatków. Gdyby nie to, że trochę się spieszyłem, też bym w niej stanął. Bardzo byłem ciekaw, co i kto znajduje się w kiosku, a przede wszystkim… jakie są marzenia dzieci. Jedyny ratunek w Was: wyobraźcie sobie swoją wizytę w „Punkcie spełniania marzeń”. O spełnienie jakich marzeń byście poprosili? Co wydarzyłoby się potem?

Uczennica klasy IVa, Wiktoria Damasiewicz, zgłosiła swoje opowiadanie o marzeniach i znalazła się w gronie trzydziestu laureatów, których prace pojawią się w prawdziwej książce. Opowiadania wszystkich laureatów zostaną bowiem profesjonalnie zredagowane i opublikowane w formie pięknie ilustrowanego tomu, który uzyska ogólnopolską dystrybucję i promocję. Premiera konkursowej książki z nagrodzonymi pracami w konkursie Nowej Ery „Popisz się talentem 2019” planowana jest na listopad. Gratulujemy!

Autor: Beata Damasiewicz

Telefony komórkowe - porównaj na Ceneo.pl